Ольга Кульчинська – оперна співачка з Рівного, яка підкорила найвідоміші світові сцени

 

Не багато є таких виконавців, які набули великої популярності не лише у межах своєї рідної країни, але й за кордоном. З українців, які прославилися на цілий світ, можна згадати Соломію Крушельницьку, Квітку Цісик та Володимира Горовця. Щоправда цей перелік можна було б ще продовжувати. Але в сучасному світі теж є не менш відомі українці. Зокрема, хочеться згадати про Ольгу Кульчинську – дівчину з Рівного, яка підкорила оперний світ своїм чарівним сопрано. Вона виступала на сценах найвідоміших світових оперних театрів у Парижі, Нью-Йорку, Римі, Амстердамі, Цюриху, Барселоні і Гамбурзі, пише rivne-trend.in.ua.

Про історію життя і творчий шлях талановитої оперної співачки читайте далі на «rivne-trend».

Музична родина співачки

В родині, в якій народилася і виховувалася Ольга Кульчинська, усі займалися музикою. Її дідусь Ярослав Кульчинський співав у Рівненській обласній філармонії і отримав звання заслуженого артиста України. Бабуся Ганна володіла унікальним контральто та співала у хорі.  Батько Ольги, Сергій Кульчинський, майстерно грав на фортепіано. Впродовж тривалого часу він займав посаду художнього керівника в облфілармонії. Мати дівчинки грала на віолончелі. Пізніше сестра Ольги, Христина, також стала віолончелісткою. Музичне виховання дуже вплинуло на подальше життя Ольги Кульчинської, яка по сьогодні не покидає світові оперні сцени. 

Музична освіта 

У свої п’ять років маленька Ольга почала навчатися гри на фортепіано та засвоювала теоретичні знання про музику у музичній школі, куди її записали батьки. Співом дівчинка теж почала займатися в досить ранньому віці – спочатку співала у дитячому хорі. Коли їй виповнилося 13, вона загорілася сильним бажанням професійно займатися вокалом, щоб в майбутньому стати співачкою. І Ользі дуже пощастило, адже її дідусь, який викладав у Рівненському інституті культури, став її першим вчителем вокалу. 

Після закінчення загальної середньої школи вона вступила до місцевого музичного училища. Навчалася на теоретичному факультеті, бо тоді ще не було вокального факультету. Через деякий час Ольга Кульчинська перевелася до музичного училища імені Р. М. Глієра, що в Києві. Там вона здобула добру музичну освіту. 

Після закінчення третього курсу музучилища дівчина почала навчатися співу на підготовчому курсі Київської консерваторії. У свої 19 вона вступила до Національної музичної академії  імені П. Чайковського, де навчалася у співачки і народної артистки України Марії Стеф’юк. Під час навчання у консерваторії Ольга брала активну участь у різноманітних музичних конкурсах і майстер-класах. У 2012-му році їй вдалося здобути перемогу на Міжнародному музичному конкурсі ім. М. Лисенка, який проходив у столиці. 

Тріумфальний дебют 

Пізніше Ольга Кульчинська вступила до московської студії Великого театру. Саме там великого успіху співачці принесла її дебютна роль Марфи в опері «Царська наречена» М. Римського-Корсакова. Це був справжній тріумф для молодої оперної співачки. Так Ольга отримала нову роботу у Великому театрі. 

Музична кар’єра Ольги Кульчинської почала стрімко рости. Впродовж 2017-2019 років українка виступала на п’ятьох сценах найвідоміших оперних театрів світу: в паризькому оперному театрі Бастилія, Римській опері, Гамбурзькій опері, Баварській опері та Метрополітен опері, що в Нью-Йорку. 

Ольга Кульчинська отримала чимало нагород, серед яких – гран-прі на Міжнародному конкурсі співаків імені Івана Алчевського у Харкові і перша премія на конкурсі вокалістів імені Франциско Віньяса у Барселоні. 

Талановита оперна співачка з Рівного продовжує приємно дивувати публіку своїми блискучими виступами і сьогодні. Для багатьох театрів є великою честю, коли на їхній сцені виступає Кульчинська. 

Comments

.,.,.,.