Рівненська обласна філармонія – місце, де живе музика

 

В кожному регіоні України є своя обласна філармонія. Такі культурні заклади є дуже важливими, адже вони виховують у громадян правильний естетичний смак і допомагають багатьом полюбити симфонічну музику, пише rivne-trend.in.ua.

Цікаво, що слово «філармонія» з’явилося ще у 17-му сторіччі і тоді використовувалося, як назва товариств любителів музики. Починаючи з 19-го століття, філармонічні товариства зосередилися на розвитку симфонічної музики. Сьогодні у філармоніях проводять концерти різних жанрів класичної та естрадної музики. Багато таких концертів організовують й у Рівненській обласній філармонії зокрема, інформує «rivne-trend».

Заснування Рівненської філармонії

Філармонія у місті Рівному була заснована в часи Другої світової війни, у 1939-му році. З того часу у закладі працювали різні музичні колективи і виконавці. Серед них були: циркові і лекторські бригади, хорова капела, ансамблі пісні і танцю «Полісся», «Мелодії Ромен» та «Зоря», вокально-інструментальні ансамблі «Жайвір» та «Олеся» і естрадні колективи за участю Поноровської та Доліної. 

Базова концертна площадка 

Від часу заснування філармонії також змінювалося керівництво. Так, до 1980-го року посаду директора займав Г. С. Вегера, а з 1980-го по 2005-й роки директором і художнім керівником філармонії був С. Ф. Мельничук. 

У 1987-му році в Рівненській обласній філармонії відкрився зал камерної та органної музики. Варто зазначити, що до цього часу заклад не мав постійної концертної площадки. А у 1989-му році для філармонії виготовили орган за добре продуманим проєктом. Того ж року музичний інструмент встановили у закладі. Відтоді в Рівненській філармонії не змовкала органна музика. Цей унікальний інструмент, виготовлений на замовлення фірмою «Рігер-Клосс», дозволяє виконувати весь спектр світової органної музики. Кожного року (до карантину) у Рівному проводили традиційний фестиваль органної музики, на який з’їжджалися кращі органісти з різних регіонів України та країн Європи. 

Новий зал камерної та органної музики став базовим місцем виступів для камерного оркестру обласної філармонії, який є одним із найстарших музичних колективів нашої держави (заснований у 1975-му році).  

До 2004-го року у філармонії працювали такі заслужені артисти України: співаки Наталія-Марія Фарина (сопрано), Тарас Денисюк (тенор) і Григорій Грицюк (баритон) та концертмейстер камерного оркестру Михайло Іванів. Тоді у філармонії також працювали циркова група, гурт «Барви» і тріо «Контрасти». 

У 2004-му році директором Рівненської облфілармонії став Микола Орешко, а художнім керівником був Сергій Кульчинський. Вони працювали у закладі до 2011-го року. За цей час сформувалися нові колективи, зокрема ансамбль «Концертіно» і фольк-театр «Дуліби». У філармонії почали працювати артисти естрадного напряму – Степан Гіга та Сашко Невже. 

Особливим роком для філармонії став 2009-й. Тоді камерний оркестр отримав звання Лауреата ІІ премії Першого Республіканського конкурсу «Прем’єр-Палац» у Києві. А у грудні місяці колектив отримав офіційний статус «Академічний камерний оркестр». 

У 2011-му році директором філармонії був заслужений діяч мистецтв Олександр Тарасенко. На керівній посаді він побув трохи більше року. 

У 2012-му році відзначали 25-річчя з моменту відкриття залу камерної та органної музики у Рівненській філармонії. За всі ці роки улюблений зал поціновувачів музичного мистецтва виконував особливу і нелегку роботу. Він став центром музичного життя не лише в Рівному, але й у всій області. Сюди приїжджали сотні провідних українських та зарубіжних музикантів, які прикрашали сцену своїм талантом і незабутнім виконанням класичної музики. 

У жовтні 2014-го року Ольга Трофимчук почала працювати у філармонії як художний керівник і диригент. Того ж місяця змінився директор культурного закладу – ним став Микола Орешко, який раніше займав керівну посаду у філармонії. З того часу відбулося багато змін, спрямованих на відродження української культури та збереження класичної спадщини.  

Вже майже 82 роки Рівненська філармонія виховує десятки тисяч шанувальників мистецтва і класичної музики, серед яких є чимало молодих людей і навіть дітей. За весь цей час культурний заклад керувався у своїй роботі таким гаслом: 

«Мистецтво – це діалог, діалог між композитором, виконавцем, художником, письменником і людством».

За матеріалами: organ.rv.ua

Comments

.,.,.,.