Телевізійне талант-шоу «Голос країни» справедливо називали головним вокальним шоу країни. Адже стати його учасником мріяли ледве не всі вокалісти з України. Перший сезон цього шоу стартував в Україні в 2011 році. Музичний проєкт став адаптацією шоу The Voice, створеного в Нідерландах медіа-магнатом Джоном де Молом. Україна стала другою країною після США, яка придбала права на реалізацію, пише rivne-trend.in.ua.
Учасниками «Голосу країни» ставали вокалісти з усіх куточків України та з-за кордону. Підкорювали сцену головного вокального шоу країни і виконавці з Рівненщини. Детальніше про історію та шлях кожного з них на проєкті – читайте в матеріалі нижче.
Коротко про шоу

За задумом творців шоу, участь у проєкті забезпечують вокальні здібності та талант, а зовнішність та вік учасників мають другорядне значення. Кастинг проєкту проходить у два етапи. Спочатку «голоси країни» команда проєкту шукає по всій Україні, далі відбувається доетерний відбір. До другого етапу під назвою «сліпі прослуховування» проходять 150 учасників із декількох тисяч.
Етап під назвою «сліпі прослуховування» полягає в тому, що чотири вокальних тренери роблять свій вибір, орієнтуючись лише на співочі здібності учасників. Під час виступу вокалістів зіркові тренери сидять спиною до сцени.
Співак Микола Бобрик

Миколу Бобрика називають золотим голосом Рівного. Рівненський співак, який двічі брав участь у «Голосі країни» став впізнаваним не лише у рідному місті, а й за його межами.
Народився артист 22 травня 1989 року у місті Рівне. Своє життя пов’язав з музикою ще в дитячі роки. Впродовж 1996-2004 рр. навчався у рівненській загальноосвітній школі №1. Пізніше пригадував, що навчаючись в початкових класах, мама вирішила відвести його рівненської дитячої школи №1 ім. Миколи Лисенка. Тоді хлопчика записали на клас акордеону.
По завершенню музичної школи продовжив навчатися музичному мистецтву в Рівненському музичному училищі на відділенні хорового диригування. Микола Бобрик завжди з теплом та вдячністю пригадував роки навчання в училищі та викладачів, які з ним працювали. За словами артиста, саме училище заклало фундамент у його подальшу творчість.
З 2008 по 2011 рр. навчався в Рівненському державному гуманітарному університеті на факультеті музичного мистецтва, Паралельно почав більше займатися вокалом, аніж хоровим диригуванням.
У 2011 році рівнянин Микола Бобрик вперше випробував свої сили на вокальному шоу «Голос країни». Він зайняв останнє вакантне місце у команді вокального тренера Олександра Пономарьова, однак до етапу прямих етерів не пройшов. Попри це для рівненського співака участь у шоу стала безцінним досвідом.
Микола почав ще більше працювати над собою та своїм вокалом. Брав участь у проєкті «Битва хорів», став лауреатом міжнародних вокальних конкурсів.
У 2016 році Микола Бобрик вирішив знову спробувати свої сили у вокальному шоу «Голос країни». До рівнянина повернулися Тіна Кароль та Святослав Вакарчук. Бобрик обрав в наставники лідера «Океану Ельзи». Цього разу Микола дійшов до півфіналу проєкту. Участь у шоу принесла йому популярність. Після проєкту виконавець був переконаний, що всі його найбільші музичні досягнення ще попереду. З вдячністю пригадував настанови та досвід співпраці зі Святославом Вакарчуком.
Почав виступати під творчим псевдонімом НАЗАРІЙ.
Офіцер ЗСУ Василь Процюк

Красень-офіцер родом з села Великий Житин, що поблизу Рівного, став учасником 10-го сезону «Голосу країни». В дитинстві Василь і не мріяв стати артистом, спочатку хотів бути кухарем, згодом електрогазозварювальником, а потім водієм маршрутки. Тож, спочатку навчався у Рівненському економіко-правовому коледжі на кухаря.
А далі була строкова служба, після якої Василь вирішив продовжити військову службу за контрактом. Навчався в Харківському національному університеті Повітряних Сил ім. Івана Кожедуба.
Весь цей час у Василя було хобі – спів. Обдарований співак-самоучка виступав на сцені Харківського національного університету повітряних сил, організовував концерти у своїй військовій частині. Саме товариші по службі наполягли на тому, аби Василь спробував свої сили у боротьбі за звання головного голосу країни.
Тож, у 2020 році 26-річний Василь Процюк, будучи офіцером ЗСУ, вийшов на сцену «Голосу країни». Для етапу «сліпих прослуховувань» він обрав пісню Сергія Бабкіна «Пробач». Його спів підкорив серце заслуженої артистки України, однієї з тренерок шоу Тіни Кароль. Свій шлях на проекті Василь продовжив у складі команди цієї співачки.
Василь Процюк вибув із шоу на етапі «Вокальних боїв».
Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну став на захист Батьківщини. Та навіть на війні знаходив час для співів. В одній із соціальних мереж Василь опублікував виконання пісні «Чорнобривці» під гітарний супровід від воїна-побратима.
«Адель» з Рівного Юлія Тимочко

Її називали «українською Адель» з Рівного. Рівнянка з потужним голосом легко могла переспівати таких світових знаменитостей, як Вітні Х’юстон, Селін Діон та уже згадану британську співачку Адель.
З музикою рівненська виконавиця Юлія Тимочко була пов’язана з самого дитинства. Близькими стилями в музиці для неї були jazz, soul-музика, pop-soul.
Артистка понад 20 років співала в ресторанах, впродовж 12 років була керівником ансамблю сучасної пісні. За освітою Юлія – викладач музики та вокалу.
Рівнянка неодноразово була учасницею всеукраїнських та міжнародних конкурсів різного рівня. Двічі отримувала звання найкращої виконавиці Рівного та області.
Мало хто знає, але Юлія Тимочко двічі ставала учасницею «Голосу країни». Щоправда, перша участь у телепроєкті не обвінчалася успіхом – артистка не потрапила до етапу «сліпих прослуховувань». Крім цього «українська Адель» намагалася потрапити на проєкт польського «Голосу країни», однак і там співачці відмовили.
Проте згодом фортуна таки посміхнулася Юлії – у 2021 році рівнянка стала учасницею 11-го сезону «Голосу країни». На етапі «сліпих прослуховувань» артистка виконала пісню «Wonderfull life» Zucchero. Своїм виступом виконавиця «розвернула» всі чотири суддівських крісла і змусила Тіну Кароль, Олега Вінника, Дмитра Монатіка та Надю Дорофєєву поборотися за неї.
Талановита рівнянка обрала команду поп-діви української сцени Тіни Кароль. Під наставництвом Кароль «українська Адель» дійшла до суперфіналу та посіла друге місце в 11-му сезоні «Голосу країни».
Саксофоністка Аліна Назаришина

Аліна Назаришина родом з Володимирця, Рівненської області. Відома під творчим псевдонімом «Аліна Сакс». Дівчина грає на саксофоні та є учасницею дуету «SESTRA». Цей дует сформувався з двох самодостатніх артисток – вокалістки Інесси Грицаєнко та саксофоністки Аліни Назаришиної.
І хоч Аліна не співає, а грає на вишуканому музичному інструменті, все ж разом з Інессою, вона стала учасницею 12-го сезону «Голосу країни». Виконанням відомого хіта артиста Wellboy «Гуси» в оригінальній обробці, дівчата «розвернули» чотири суддівських крісла. Тож, юним артисткам довелося обирати між Олею Поляковою, Потапом, Надією Дорофєєвою та Святославом Вакарчуком. Учасниці дуету «SESTRA» обрали команду ексучасниці гурту «Время и Стекло» Дорофєєвої.
Сестри успішно подолали етапи «Вокальних боїв» та «Нокаутів» та дійшли до «Суперфіналу», однак переможцями проєкту не стали.
До слова, у 2022 році спільна пісня дівчат з проєкту «SESTRA», IKSIY та BITZ під назвою «У мирному Києві» увійшла у двадцятку кращих пісень року за версією українців.
Тож, знаймо наших талантів з Рівненщини.