Топ патріотичних пісень від виконавців з Рівненщини

Пісня володіє по-справжньому унікальними можливостями. Слова, які торкаються серця, покладені на музику, здатні піднімати дух, надихати та підбадьорювати. Пісня – то наш генетичний код. Піснею наші предки рятувалися в найскладніші часи. Від початку російсько-української війни виконавці з Рівненщини створили чимало зворушливих, патріотичних пісень, які додають віри та сил. Серед них низка патріотичних синглів співачки-волонтерки Христини Панасюк, пісня-присвята своєму загиблому на війні другу-герою від здолбунівчанина Skofka, патріотична пісня «Моя країна» від співачки з Березнівщини Нанки Волошиної та інші, пише rivne-trend.in.ua.

Патріотичні пісні співачки-волонтерки Христини Панасюк

«Її пісні – це щось неймовірне, таке враження, що вона зазирає в душу кожному з нас», – так характеризували пісенну творчість співачки з Рівного Христини Панасюк українські військові на передовій.

Христина Панасюк народилася 18 січня 1988 року у місті Рівне. Музичні здібності у дівчинки проявилися ще в ранньому дитинстві. Навчалася Христина спочатку в Рівненській музичній школі, а потім у Рівненському музичному училищі та Рівненському державному гуманітарному університеті. Після завершення навчання рівнянка влаштувалася працювати викладачкою фортепіано до Рівненської музичної школи №2.

Після початку збройної агресії РФ проти України у 2014 році, Христина Панасюк почала активно волонтерити. Вона стала однією з найактивніших волонтерок рівненської організації «Дар», співала у «Волонтерських співанках», де волонтери збирали кошти на потреби наших захисників. В якийсь момент рівненська співачка зрозуміла, що повинна сама відвезти зібрану допомогу бійцям. Та привезти на передову окрім всього зібраного й закупленого ще й моральну підтримку у вигляді душевних, патріотичних пісень.

Так у листопаді 2014 року Христина потрапила у зону бойових дій на Донеччині, аби своїми піснями підтримати моральний дух бійців. Одна за одною у репертуарі співачки з’являлися композиції присвячені нашим захисникам. Їх артистка писала сама. Панасюк писала композиції про хлопців та дівчат з окопів, про їхні почуття і їхнє геройство. Так на світ з’явилися сингли: «Присягу двічі не дають», «Дай, Боже, сили нашим солдатам», «Я не втомився», «Сили добра», «Білі лебеді», «Ніжний ангел».

Наприклад, на створення останньої зі згаданих композицій, співачку надихнуло подружжя волонтерів з Вінниці. Чоловік-волонтер від народження мав дефект зору, однак попри це він займався упаковуванням гуманітарної допомоги, яку його дружина возила на передову.

«Ти підбори змінила на берці» – цю композицію рівненська артистка присвятила всім жінкам військовослужбовцям. І музику, і слова пісні Христина Панасюк написала сама.

«Відео присвячується всім дівчатам, жінкам, які захищають наше небо, нашу землю. Відео зроблено на передовій», – написала артистка в описі під кліпом на пісню «Ти підбори змінила на берці».

Потім були композиції «Ти потрібен» – про військового з Харкова, який повертався додому, перед тим тривалий час пробув у Мар’їнці, «Небо одне на всіх», «Вірні завжди».

Артистка з Рівного понад сотню разів побувала на передовій з концертами, отримала позивний «Щастя». Іноді військові називали Христину «окопно-бліндажне щастя». Говорили, що її пісні торкаються самого серця, пробирають та дають сильний енергетичний заряд.

У квітні 2022 року співачка створила пісню «Сталеві люди». Композицію Христина Панасюк присвятила українським воїнам, які чинили опір ворогу на «Азовсталі».

«Не забудем, не пробачим» та «Чути гімн» – пісні репера зі Здолбунова Skofka

Після початку повномасштабної фази російсько-української війни в українському музичному просторі з’явилося чимало пісень, які виражали всю біль українського народу та водночас надихали на боротьбу проти російських загарбників.

Відомий український реп-виконавець Skofka (справжнє ім’я Володимир Самолюк), який народився у Рівному та тривалий час жив у Здолбунові, створив пісню «Не забудем, не пробачим». У своїй композиції артист зібрав всі емоції, які довелося відчути українцям в перші місяці повномасштабного вторгнення РФ. Серед них лють і ненависть до ворога. Адже скільки б часу не минуло б, українці вже не зможуть забути та пробачити росіянам забрані людські життя, зламані долі, зруйновані міста та будинки.

Розповідаючи про пісню, артист говорив, що бачив в очах навіть найдобріших, не здатних до ненависті людей ці емоції. Щоразу, коли з’являлися новини про нові звірства окупантів, репер читав в соціальних мережах, чув від людей слова «не зможемо забути та пробачити».

«Якби сильно мені не хотілося торкатися таких відчуттів, як ненависть, злість, ворожість, але пробачити та забути, вже, на жаль, не вийде», – розповідав репер Skofka.

Після виходу в світ, всього за один місяць, відео робота на пісню «Не забудем, не пробачим» набрала 1 мільйон переглядів на YouTube.

А 1 серпня 2022 року репер зі Здолбунова презентував на платформі YouTube композицію «Чути гімн». Її артист присвятив своєму другові Валентину Коноводову, який загинув в боях, боронячи Україну. Друг артиста народився в Криму, а в шкільному віці переїхав до Здолбунова. Хлопці потоваришували, адже росли в одному дворі, їх об’єднувало багато спільних спогадів. Для музиканта стала справжнім болем звістка про загибель друга.

Тож, свій біль Skofka вилив у композицію «Чути гімн». Відео до пісні зрежисувала Аліна Іванченко. За півроку відеокліп репера набрав понад 30 мільйонів переглядів на YouTube.

«Поки буде «чути гімн» в усіх містах України, доти і буде жити Україна», – йдеться в описі під кліпом.

«Моя країна» – патріотична композиція від Нанки Волошиної

Співачка Нанка Волошина родом з Березнівщини. Артистка за освітою вчитель початкових класів, з ранніх років співала та брала участь у різноманітних вокальних конкурсах, навчалася в музичній школі. Свій шлях у світ шоу-бізнесу розпочала у складі рівненського вокального гурту ВІА «ТоШоНадо».

Сольна патріотична пісня Нанки «Моя країна» з’явилася на світ 10 квітня 2022 року. Ідея композиції виникла у артистки в перші дні повномасштабної війни.

Нанка Волошина розповідала «Суспільному», що текст пісні прийшов до неї уві сні. Співачка прокинулася та за 15-20 хвилин записала слова. Наспівала мелодію на диктофон, аби на ранок не забути її. Наступного дня, перечитавши текст та прослухавши мелодію, співачка впевнено вирішила, що пісню потрібно реалізувати в життя.

Допоміг записати пісню артистці саундмейкер з Березного Роман Євтушок, Після виходу пісні Нанка Волошина взялась за роботу над кліпом. Для реалізації цієї ідеї вона зібрала команду з візажистів, перукарів, стилістів, знайшла студію та відеографа. Вся творча команда артистки була з Рівненщини.

Рівненська співачка Gayara та її композиції

Під час повномасштабної фази російсько-української війни співачка з Рівного Gayara (справжнє ім’я Олена Ковальчук) записала та випустила не одну композицію, навіяну емоціями, пережитими під час війни.

Однією з них стала пісня «What is Ukraine?», в перекладі з англійської мови – «Що є Україна?». Це пісня про сміливих, вільних та незалежних людей, якими є українці. Пісня про боротьбу та незламність нашого народу.

Ще однією композицію Олени Ковальчук, створеною під час війни, стала пісня під назвою «Біль війни». В пісні артистки йдеться про знущання та звірства, які вчинили російські окупанти над українськими жінками та дітьми під час війни. Gayara зізнавалася, що текст пісні писати було важко, адже рядки були навіяні побаченими жахливими кадрами із Гостомеля, Бучі та Ірпеня.

Рівненська співачка також зняла кліп на композицію «Біль війни». Сценарій відеокліпу вона повністю придумала сама. «Біль війни» – став таким собі міні-фільмом про обличчя війни в Україні.

Війна стала страшним випробуванням для кожного українця та українки, принесла багато горя, страждань, втрат та руйнувань. Для багатьох ліками від стресу, депресії, апатії ставала музика, адже вона здатна торкатися найвіддаленіших закутків людської душі.

Comments

.,.,.,.