Рівне відоме своїми парками, скверами, людьми. Проте мало хто знає в Україні, що рівняни та вміють створювати цікаві та захоплюючі фільми, які можуть конкурувати зі світовими аналогами. Представляємо вашій увазі добірку з трьох кінометражок, які народилися у Рівному. Далі розповідає «rivne-trend.in.ua».
Короткометражний фільм «BRO»
У Рівному молодики зняли короткометражний фільм «BRO» із соціальним підтекстом. У кінострічці знімалися актори театральної студії «Від ліхтаря» Рівненського драматичного театру та студенти з київських вишів. Хлопці на зйомки короткометражки витратили власні кишенькові кошти.
Троє товаришів зняли мотиваційний фільм “BRO” про молодь і для молоді. Авторами кінострічки є: Едуард Вертелецький, Едуард Пінчук та Віталій Новацький.
Віталій Новацький розповів журналістам «Суспільного» про те, як саме створювався цей фільм та ідею його створення. За його словами, навесні він загорівся ідеєю створити дійсно хороший фільм, який би він сам захотів переглянути. Автори фільму замахнулися на якісну зйомку достойного рівня за мізерний бюджет.
Автор працював над сценарієм до п`яти місяців, а сам фільм знімали за два. «BRO» – фільм про молодь і для молоді, який має змотивувати її перестати марити у фантазіях, а досягати бажаного у реальному світі. У фільмі можна побачити місця, які знайомі усім рівнянам: Пагорб Слави, парк Палацу дітей та молоді.
Загальна кількість людей, які були задіяні на знімальному майданчику становить 25. Під час зйомок не обійшлося без курйозів. Весь матеріал, який хлопці зробили за один день з самого ранку і аж до 4-ї години ночі випадково видалили.
Скільки коштів витратили на створення кінометражки «BRO» – хлопці не зізнаються. Відомо лише, що в хід йшли навіть їхні кишенькові збереження. В майбутньому вони планують знайти інвестора для зйомок повнометражної стрічки. Переглянути фільм можна тут.
Короткометражний фільм «СЛАБО?»
Ще один фільм про молодь має рівненське походження. Авторами короткометражки «СЛАБО?» є студенти Стас Ляшко та Богдан Ніколайчук. Півгодинну кінострічку вони відзняли на мобільний телефон. Головна ідея фільму – висвітлення актуальних проблем молодих людей, зокрема до чого можуть призвести необдумані дії.
Про що фільм?
Сюжет фільму – головний герой знаходить у своїй поштовій скриньці записник. Згодом він з`ясував, що там міститься інформація про події з майбутнього.
Оператор-постановник фільму Стас Ляшко розповів журналістам «Суспільного», що йому прийшла ідея, як можна найкраще подати проблеми сучасної молоді (куріння, нецензурна лексика тощо). Прийшла ідея, що ці проблеми можна подати через щоденник, який передбачає майбутнє.
Автори фільму розповіли, що інвесторів вони не змогли знайти, тому вони вирішили зняти фільм за власні кошти і на телефон. Всі зйомки відбувалися в Рівному. Найекстремальнішою сценою є момент на мості по вулиці Соборній.
За словами актора-екстремала Сергія Панасюка, він запропонував під час зйомок екстремальної сцени пройтися по перилам мосту, що на Соборній, а не просто звисати на ньому. Але потім творці фільму вирішили, що всі актори мають залишитися живими. Знімали сцену з самого ранку, важливо – там була страховка.
Згодом відзнятий на мобільний телефон пілотний епізод першого рівненського серіалу «СЛАБО?» отримав продовження. Наприкінці грудня минулого року автори все ж знайшли спонсорів та анонсували ще сім серій. Сюжет фільму вже знімали не лише в Рівному, а й в Луцьку та Львові.
Серіал – про можливості, про те, що буде, якщо троє людей зможуть отримати все, що вони захочуть. Знімали його на IPhone: докупили техніку, об’єктив, стабілізатор, мікрофон. Люди досі не вірять, що його знімали не на професійну техніку, а на телефон. Переглянути фільм можна тут.
Всі охочі, хто хотів знятися у серіалі проходили кастинг, який анонсували на Instagram-сторінці колективу. Всього на кастинг зареєструвалося 50 людей. Спершу акторам збиралися платити, але так як бюджет серіалу був мінімальний, від цієї ідеї довелося відмовитися. Анонсують вихід серіалу у 2021 році. Точна дата поки лишається секретом.
Кототкометражний детектив «Справа бумеранг»
28 грудня 2020 року громадська організація ЛІТЕКО у Кінопалаці «Україна» представила на широкий загал короткометражний детектив «Справа бумеранг». Фільм був створений за фінансової підтримки Українського Культурного Фонду у рамках програми «Культура в часи кризи: інституційна підтримка».
Назва фільму сама по собі дає розуміння, що за всі вчинки прийдеться в майбутньому відповідати. Про ефект бумеранга знає, мабуть кожен: будь-який вчинок (поганий чи хороший) повернеться до тебе у вигляді подібної дії, проте, іноді, навіть у значно більших розмірах.
У сюжеті фільму лежить прихований конфлікт двох людей. Перша сторона – ображена на іншу через її перевагу над нею та дуже прагне помститися їй. Інша особа навіть про конфлікт і не здогадується.
Сценаристка фільму Марія Редько розповіла журналістам «Маленькі рівняни» про те, які мала мотиви для написання сценарію. За її словами мотивацією був інтерес до детективного жанру. Серед акторів були студенти інституту права НУВГП, і такий жанр дав можливість спробувати себе як у ролі злочинця, так і в ролі правоохоронців. Фільм показав, що потрібно завжди бути чесними зі своїми близькими, говорити про свої відчуття чесно і відкрито. Участь у його створенні приймали учні рівненських шкіл, студенти РДГУ, НУВГП і слухачі курсу «Юридична журналістика», зокрема у написанні сценарію, режисерській та акторській роботі. Переглянути фільм можна тут.
Паралельно зі зйомками фільму велася робота над кліпом. Він кардинально відрізнявся від фільму, в основному ролями акторів.
Головне повідомлення фільму направлене абсолютно усім людям, які потрапляли у таку ситуацію та застерегти їх у майбутньому від подібних вчинків. Потрібно говорити про свої проблеми, а не мовчати та приховувати десь глибоко у своїй душі. Коли довгий час триває процес замовчування – починається процес самознищення.