Камера, мотор, почали: як рівняни творять українське кіно

Як зазвичай проходять зйомки фільмів? Починається все з вислову режисера: “Увага, камера, мотор, почали”. А далі – складний та кропіткий процес. Щоб фільм, серіал, короткометражка тощо став популярним та сподобалася глядачам працювати разом має вся знімальна група. Рівне аж ніяк не займає останні позиції: молоді режисери створюють цікаві короткометражки, а місцевих акторів можна побачити у відомих українських серіалах та фільмах. Далі розповідає “rivne-trend.in.ua“. 

Де можна побачити Ніну Ніколаєву

"

Марина, Катерина і Поліна – це імена героїнь, яких зіграла рівненська актриса Ніна Ніколаєва у таких серіалах, як “Черговий лікар”, “Жіночий лікар” і “Лікар Ковальчук”. Протягом всього свого творчого шляху Ніна знімалася у численних відеороликах, рекламах. Проте саме ці ролі у відомих українських серіалах вважає найголовнішими. Принаймні поки що. За словами Ніни, працювати було складно, хоча творчий процес може бути різноманітним. 

Найлегшим робочим днем для Ніни була сцена, де треба було тривалий час перебувати на каталці у лежачому положенні. А найважчим – коли потрібно було проявляти емоції, а саме сльози. Якщо в театрі є час, щоб подумати, підготуватися, то в кіно цього немає. 

Дебют в кіно Станіслава Лозовського

"

В історичному фільмі “Гетьман” одну з провідних ролей, а саме сина Богдана Хмельницького Тиміша, зіграв рівненський актор, красень Станіслав Лозовський. Це було його, так зване, “бойове хрещення”, тому що до того, його можна було побачити лише на сцені театру. 

Для нього все було новим і на кіномайданчику він здобув значний досвід для майбутніх робіт. 

Рівне – місто короткометражних фільмів

Не тільки актори рівненського походження дебютують в кіно та серіалах. У Рівному є багато талановитих та молодих режисерів, які займаються створенням короткометражки. Юний вік режисерів зовсім цьому не перешкоджає, навпаки – допомагає. 

“Ліфт” – саме так називається короткометражний фільм, творцем якого є рівненський режисер Павло Осіпов. Кінороботу він робив спільно зі своїми товаришами. Хлопець зізнався, для того щоб зробити якісний продукт необхідно, всього на всього, плідно та наполегливо попрацювати. 

"

Для Павла Осіпова головним аспектом у кіно є препродакшин. Вдало підібрані команда – це запорука майбутніх простих кроків у роботі. 

Є ще одна робота про яку неможливо не згадати. Це короткометражний фільм “Слабо”, який зняли на мобільний телефон рівненські студенти. Цікавим є не лише сюжет фільму з містичними нотками, а й місцеві локації нашого міста, де знімався фільм. 

"

Основна ідея фільму – висвітлення проблем сучасної молоді та його соціальна спрямованість. 

Цю короткометражку можна дивитися на одному диханні, хоча створювався він завдяки мобільному телефону. Професійний монтаж, гра акторів та стрімкий сценарій зробили свою справу. Творча група повністю профінансувала фільм та в жодному разі не мала комерційної мети. 

До слова, українське кіно почало оживати. І рівненське кіно також. Режисери не бояться жодних експериментів та реалізовувати, інколи чудернацькі ідеї, в життя. Все заради уваги глядача. Адже саме від його підтримки і залежить розвиток українського кіно. 

Джерело: Рівне 1 

Comments

.,.,.,.