У Рівному відкрили дошку німецькому історику та меценату

Цієї середи 19 грудня 2018 року о 12:00 годині у Рівному урочисто відкрили анотаційну дошку Ніколаусу Арндту, який був головою голову німецького історичного товариства «Волинь», пише rivne-trend.in.ua.

Дошку встановили на центральній вулиці міста – за адресою Соборна, 156.

Як відомо з історії, Микола (він же Ніколаус) Арндт – за своїм походженням –  етнічний німець. Він народився в Рівному 1928 рокузгодом після народження його батьки охрестили у православній церкві. Втім, історичні події склались так, що згодом родина була вимушена виїхати за межі країни, до Німеччини. Там Ніколаус Арндт вивчився на архітектора і ще за життя здобув чималу славу та визнання серед жителів міста та навіть цілої країни. Втім, це не завадило йому залишатись вірним та люблячим сином своєї справжньої Батьківщини –  України.

Ніколаус Арндт –  один з ініціаторів створення німецького історичного товариства «Волинь», яке у 1994 року він й очолив. А ще – він був постійним редактором науково-історичного збірника «Волинські зошити», видав двотомник науково-біографічних нарисів про історію своєї родини на Волині під назвою «Житомирські Арндти», «Родини Арндтів і Штебнерів». Крім того він збирав та видавав українські пісні, спогади про Волинь, фотоальбоми про життя та побут німців та українців на Волині.

Вже після здобуття незалежності Україною Микола (Ніколаус) Арндт дуже часто відвідував Рівненську та Житомирську області, постійно займався благодійницькою діяльність – возив дітей з  України до Німеччини на оздоровлення та екскурсії. Крім того активіст постійно допомагав з придбанням медичного обладнання для маленьких лікарень.

У 1995-му Арндта нагородили грамотою МЗС України за зміцнення дружніх зв’язків між Німеччиною і Україною. А ще через три роки він отримав з рук Президента Німеччини орден «Бундесфердінгсткронц».
 

 

Comments

.,.,.,.