Арттерапія гоїть зранені душі учасників бойових дій

У обласному госпіталі для ветеранів війни у місті Рівному успішно працює унікальний метод, який допомагає зцілити наслідки важких нейротравм, покращити стан здоров’я військовослужбовців, які отримали важкі поранення на сході України, пише rivne-trend.in.ua.

Тут лікують травми хребта, кінцівок, відновлюють можливість рухатися близько двох сотень вояків з різних міст нашої країни. Але величезною підмогою у складному процесі реабілітації хворих стала арттерапія. Душевна енергія, натхнення, бажання творити, почуття прекрасного мобілізують здатність організму до відновлення, в рази пришвидшуючи одужання.

Заняття проводяться щотижня, і чоловіки, які спочатку віднікувалися і не хотіли спробувати, тепер з нетерпінням чекають наступної зустрічі з прекрасним, та ще й кличуть своїх побратимів приєднатися. Непросто уявити, але з-під пензлів цих мужніх, обпалених вітром війни пацієнтів виходять картини, наповнені сонячним світлом і позитивом. Це при тому, що не всі можуть через отримані поранення тримати пензля. Комусь примотують його до руки, когось вчать малювати лівою рукою.

Вже відбувся перший аукціон, де були реалізовано багато робіт, ціна коливалась від п’ядесяти до декількох сотень євро. Вони, можливо, не мають величезної художньої цінності, зате є свідченням
незламності духу і волі до життя. Полотна, продані на аукціоні, розійшлися по всій Україні та за її
межі – до Канади, Іспанії, Бразилії, Італії.

Цей прекрасний досвід рівенчани мають намір передавати далі, у госпіталі Києва, Львова, Харкова
і готові організувати проведення майстер-класів для створення груп арттерапії у інших лікувальних
 закладах.

Comments

.,.,.,.