Про Кузьму Скрябіна знімуть фільм

Кілька днів тому, 27 листопада, стало відомо про те, що незабаром в Україні планують розпочати зйомки фільму про справжню легенду української естради – Кузьму Скрябіна, пише сайт “rivne-trend.in.ua”. 

27 листопада Державне агенство України з питань кіно уклало договір з організацією “Стар Медіа Продюсерський Хаб” про надання державної підтримки на виробництво фільму про талановитого українського батяра, відомого виконавця та соліста гурту “Скрябін” Андрія Кузьменка.  

Яким буде фільм про Андрія Кузьменка? 

скрябін

Фільм про Андрія Кузьменка отримає назву “Я, “Побєда” і Берлін”. Державна підтримка на створення стрічки складає 27 мільйонів гривень. Це – 75% від загальної вартості створення фільму про Кузьму. Про це розповіли у прес-службі Держкіно.  

Зазначимо, що саме кінопроєкт комедії під назою “Я, “Побєда” і Берлін” став переможцем Одинадцятого конкурсного відбору Держкіно. Стрічка буде базуватися на однойменному романі Кузьми Скрябіна. 

Ідея екранізувати книгу славетного українського виконавця прозвучала вперше ще кілька років тому, у 2017, коли відбувався восьмий Одеський кінофестиваль. Тоді планувалося, що весь прибуток від прокату стрічки перерахують до Благодійного фонду імені Кузьми Скрябіна. 

Фільм про Кузьму Скрябіна: знімальна група стрічки 

скрябін

Режисеркою стрічки про легендарного Андрія Кузьменка стане Ольга Ряшина – відома українська режисерка, яка вже долучилася до створення стрічки “Секс і нічого особистого”, яка з’явилася на екранах минулого року. Саме її стрічка здобула приз глядацьких симпатій у конкурсі “Золота дзиґа”. 

Сценарій для майбутньої стрічки фільму про Кузьму Скрябіна адаптували сценаристи Анатолій Крим та Олексій Комаровський. Зазначимо, що Анатолій Крим є добре знаним в Україні літератором, сценаристом та драматургом. Він вже багато років працював секретарем Національної спілки письменників України за час головування Володимира Яворівського. Його п’єси сьогодні – це складова репертуару багатьох українських театрів, а також – багатьох закордонних театрів близького зарубіжжя. Також Анатолій Крим – це автор сценарію до кількох російських серіалів. 

Олексій Комаровський, другий із команди сценаристів стрічки про Кузьму Скрябіна, також є знаним в кінематографічних колах. Він – неперевершений український драматург та педагог, за його плечами – низка сценаріїв до багатьох постановок, а також сценарій до серіалу “Фермери”, який, до слова, нещодавно знімали на теренах Рівненської області.  

Продюсери майбутньої стрічки про Кузьму Скрябіна – Олексій Терентьєв та Артем Доллежаль. Олексій Терентьєв продюсував такі знані стрічки в Україні, як “Європейський конвой”, “Джокер”, “Королева бензоколонки-2”, “Полювання за тінню”, “Ситуація-202”, “Коли її зовсім не чекаєш”.  

Артем Доллежаль – також знаний в Україні продюсер. Його праці – це стрічки “Покоївка”, “Шулер”, “Любов зі зброєю”, “Острів непотрібних людей”, “Позаземний”, “Рік золотої рибки”, “Психопатка”, “Мертвий. Живий. Небезпечний”, “Торгаші”, “Джокер”. 

Зазначимо, що реліз стрічки про легендарного українського співака Кузьму Скрябіна заплановано на грудень 2020 року. Завдання продюсерів – не затримувати запланований вихід стрічки, адже тоді фінансування зі сторони Держкіно продюсери фільму не отримають. Такими є українські правила стосовно фінансування кінопродуктів, які перемогли в конкурсах проєктів кіно.  

Сюжет книги “Я, “Побєда” і Берлін” – основи для фільму про Скрябіна 

скрябін

Зазначимо, що “Я, “Побєда” і Берлін” – це літературний дебютний твір українського співака Кузьми Скрябіна. Книга з’явилася друком завдяки видавництву “Фоліо”, яке випустило твір у 2006 році – книзі вже понад 10 років, а увага українського читача до неї не зменшується.  

Книга, яка тоді вийшла друком у “Фоліо”, вміщує дві повісті легендарного Кузьми Скрябіна. Це – повість “Я, “Побєда” і Берлін” та повість “Місто, в якому не ходять гроші”. Також до видання потрапили тексти пісень гурту, який очолював Андрій Кузьменко.  

Ця книга – справжня знахідка для українського читача. Вона пройнята яскравим почуттям гумору, за який ми так цінували легендарного співака, веселим запальним настроєм. Її відносять за жанром до пригодницької літератури та гостросюжетного трилера.  

В центрі сюжету – старий автомобіль “Побєда”, на якому звичайні хлопці – двоє друзів – подорожують до німецької столиці. Хлопець потрапляє у різноманітні пригоди і знаходить вихід з будь-якої ситуації. Книгу написано на основі реальних подій – пригод з життя самого Андрія Кузьменка.  

“Місто, в якому не ходять гроші” 

скрябін

“Місто, в якому не ходять гроші” – ще одна українська стрічка, знята на основі однойменної повісті Андрія Кузьменка. Фільм вийшов у 2018 році під режисурою Ганки Третяк. Ця стрічка особлива з точки зору сценарію тим, що творці фільму не втручалися в сюжет книги і він цілком відповідає сюжету фільму. Навіть діалоги повністю є ідентичними і не містять жодних змін, викривлень тощо.  

Стрічку “Місто, в якому не ходять гроші” знімали п’ять з половиною років. Сам легендарний Кузьма став сценаристом та оповідачем стрічки – його закадрову розповідь записали ще у 2013 році, за два роки до загибелі українського батяра. Знімали стрічку у кількох містах – Дрогобичі, Києві, Полтаві та Переяславі.  

У центрі сюжету фільму – утопічна ідея безготівкового існування. Однак мораль дещо в іншому лежить, автор концентрується на тому, щоб показати людську жорстокість, яка найбільше проявляється у способах розплати за товар. Автор створює картину майбутнього суспільства.  

Бюджет цієї стрічки склав 3,2 мільйона гривень. Стрічку було відзнято повністю за рахунок приватних коштів компанії Gankafilm.  

Головну роль у стрічці зіграла Катерина Мельниченко – українська соціологиня, яка працює кастинг-менеджером.  

Чекаємо з нетерпінням на новий фільм про славетного українського батяра Кузьму Скрябіна і сподіваємося на гарні емоції та враження від стрічки! 

Comments

.,.,.,.