Виграв грант від держави на стартап: як студент з Рівненщини створив аутсорс-компанію

Дмитро Вахер – родом із села Красносілля, Гощанської громади. Будучи студентом 4-го курсу Вінницького фінансово-економічного університету, Дмитро створив бізнес у сфері бухгалтерських послуг. Консультуючись з досвідченими фінансистами, він детально розробив бізнес-план майбутнього бізнесу та подав заявку на отримання гранту від держави. Удача посміхнулася Дмитру – він виграв грант на суму 250 тис. гривень на реалізацію свого проєкту, пише rivne-trend.in.ua.

Про стартап Дмитра Вахера

Дмитро Вахер народився в селі Красносілля Гощанської територіальної громади в багатодітній родині. Вищу освіту хлопець пішов здобувати до Вінницького фінансово-економічного університету за спеціальністю «Фінанси, банківська справа та страхування».

На останніх курсах студентства поєднував науку з роботою. Хлопець встиг попрацювати за спеціальністю, займався тренерством, був куратором щодо організації кол-центрів.

Навчаючись на 4-му курсі, юнак вирішив започаткувати власну справу, пов’язану з фінансами. Відкрити свій стартап Дмитра надихнув його тато – Олександр Вахер. Чоловік, до слова, є ветераном АТО. У 2022 році батько Дмитра виграв гроші на реалізацію власного бізнесу в межах державної грантової програми «єРобота».

Бізнес-план Вахера-старшого полягав у тому, щоб відкрити в територіальній громаді управлінську компанію і надавати послуги місцевим жителям багатоквартирних будинків. Оскільки в Гощі такої структури не існувало – стартап Олександра Вахера виявився досить актуальним. Тому й отримав грант від держави.

Надихнувшись прикладом тата, Дмитро вирішив спробувати власні сили. Як фінансист за освітою, юнак розумів, що в області є чимало підприємств, яким потрібен якісний бухгалтерський супровід. При цьому, багатьом фірмам вигідніше, аби такий фахівець працював не в штаті, а на аутсорсі.

Тож, студент з Рівненщини вирішив започаткувати аутсорсингову компанію, яка надавала б послуги бухгалтерського та фінансового обліку, супроводу, тендерних процедур. Іншими словами, юний фінансист вирішив стати посередником між надавачами й замовниками послуг.

В чому унікальність стартапу Дмитра

Для того, аби вийти на ринок та мати попит, стартапу важливо бути інноваційним та унікальним. Звичайно, поняття аутсорсинг – тобто, передача компанією частини її завдань або процесів стороннім виконавцям на умовах субпідряду, уже не є новим. Проте унікальність стартапу Дмитра полягала в тому, що на момент його заснування, подібних бізнесів на території Гощанської громади не було. Аутсорсингова компанія Дмитра, яка спеціалізувалася на бухгалтерських послугах, стала першопрохідцем в цій сфері на Гощанщині.

Ще до моменту виграшу гранту, коли навіть не було відомо, чи стартап отримає підтримку від держави, Дмитрові уже телефонували та цікавилися послугами його молодої компанії.

Виграв мікрогрант від держави

Для того, аби отримати грошову підтримку від держави в межах державної грантової підтримки «єРобота», Дмитру в першу чергу потрібно було скласти бізнес-план.

Його хлопець складав, консультуючись з відповідними фахівцями. Після чого подав бізнес-план на перевірку, однак з’ясувалося, що він потребує деяких доопрацювань.

Тож, юнак вирішив додатково пройти навчання у Рівненському центрі ПТО ДСЗ за напрямом «Створення бізнес-плану в рамках мікрогрантів на започаткування або розвиток власного бізнесу».

19-річний підприємець розповідав, що найважче було розрахувати майбутні прибутки. Адже в умовах повномасштабної війни та економічної нестабільності доволі складно чітко вирахувати всі витрати та обрахувати майбутні доходи. Втім, в цьому молодому підприємцю допомогли досвідчені фахівці.

Після того, як все було готово, Дмитро подав заявку на отримання грантової допомоги. Зізнавався, що не надто вірив в те, що отримає кошти від держави. Однак 27 грудня 2022 року жителю Гощанщини прийшло на електронну пошту повідомлення, в якому йшлося про те, що йому погодили грант на 250 тис. гривень.

Отримані кошти молодий підприємець планував витрати на оренду офісного приміщення та закупку офісного обладнання: комп’ютерів, ноутбуків, принтерів. А також на придбання ліцензійних програм та рекламу своїх послуг.

Окрім цього уже на початку своєї діяльності Дмитро Вахер працевлаштував двох людей. Один працівник спеціалізувався на фінансах, бухгалтерському обліку та тендерах, а другий – займався юридичними питаннями.

Свій стартап Дмитро зареєстрував в Гощанській громаді. Таким чином, надавши своєму рідному краю якісні послуги, нові робочі місця, а ще податкові надходження в місцевий бюджет.

Comments

.,.,.,.