Віталій Мусієвич став одним із наймолодших підприємців Рівненщини, який отримав мікрогрант від держави на розвиток свого бізнесу. Відбулося це в 2022 році. З дитинства Віталій любив щось майструвати та конструювати. Подорослішавши, вирішив відкрити власний цех з виготовлення конструкцій з металу. Подав заявку на отримання грошової допомоги на розвиток своєї справи, після чого згодом отримав відповідь про те, що мікрогрант схвалено. Це дозволило молодому ФОПу закупити необхідне обладнання та сировину, а крім цього працевлаштувати двох людей. Детальніше про підприємця та його справу – читайте в матеріалі на rivne-trend.in.ua.
Перетворив хобі на бізнес

Рівнянин Віталій Мусієвич з тих людей, які знають, як перетворити хобі на бізнес. Хлопець розповідав, що з дитинства захоплювався конструюванням, майструванням та будуванням. За його словами, ще до подання заявки на грант, він планував відкрити власну справу.
Одного разу випадково дізнався про те, що можна отримати грант від держави на створення або розвиток власної справи. На той момент Віталію було всього 18 років. Студент вирішив спробувати свої власні сили та подав онлайн-заявку через портал «Дія».
Після подачі заявки хлопець отримав запрошення на співбесіду. І лише після неї рівнянин отримав лист про те, що йому схвалено мікрогрант на розвиток власної справи.
Приблизно через 1,5 місяці молодий підприємець отримав 250 тис. гривень на реалізацію своєї бізнес-ідеї.
Грант на розвиток власної справи

Власний цех з металообробки Віталій Мусієвич відкрив у Клевані, що поблизу Рівного, на ділянці батька. Новостворене підприємство отримало назву «Металіст», а його спеціалізацією стало виготовлення конструкцій з металу для сільського господарства, промисловості та сфери послуг, а також виготовлення металовиробів для дому.
Грантові кошти 18-річний підприємець витратив на придбання обладнання та сировини. В першу чергу, Віталій придбав зварювальні апарати, малярне обладнання, компресор, відрізні машинки, болгарки. Також засновник цеху придбав свердлильний та стрічкопильний станки.
Умови отримання гранту також передбачали створення підприємцем двох робочих місць. Тож, Віталій працевлаштував двох чоловіків.
Одним із них став житель Клеваня Володимир Шукалюк. У травні 2022 року чоловік звернувся до центру зайнятості. Фахівці з працевлаштування порадили жителю Клеваня опанувати професію електрозварника ручного зварювання. Впродовж 7 місяців чоловік опановував нову професію, після чого продовжив пошук роботи.
Саме в цей час Віталій Мусієвич займався пошуком кваліфікованих кадрів для свого цеху. Так роботодавець та працівник знайшли один одного.
Окрім Володимира з Клеваня, молодий підприємець працевлаштував Михайла з Бахмута. Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну чоловік з рідними переїхав з Бахмута на Рівненщину.
Михайло мав досвід роботи зварювальником. На новому місці проживання чоловік почав шукати роботу. Побачив оголошення про те, що Віталій шукає працівників в цех. Зідзвонився з підприємцем та домовився про влаштування на роботу.
Юний власник цеху розповідав, що дуже цінує Михайла, як працівника, адже він вправно виконує свою роботу. За його словами, Михайло має власне неординарне бачення, яке втілює у своїх виробах.
Ось в такому тандемі Віталій, Володимир та Михайло й почали працювати після отримання підприємцем грантових коштів від держави. Віталій взяв на себе обов’язки менеджера, водія та бухгалтера, а Володимир та Михайло виконували роботу зварників та слюсарів.
До слова, у 2022 році Рівненщина займала лідируючі позиції серед областей України за кількістю підприємців, які отримали мікрогранти від держави.