Пісні про віру, любов та незламних людей: музична діяльність співачки з Рівного Христини Панасюк

Христина Панасюк – співачка, вчителька, волонтерка. З 13 років почала займатися вокалом та писати пісні. Її зворушливий голос під акустичну гітару нікого не залишав байдужим та торкався найвіддаленіших куточків душі. Від початку збройної агресії РФ проти України у 2014 році Христина Панасюк стала на шлях волонтерства. Вона привозила на передову не лише зібрану допомогу для військових, а й пісню. Не одну сотню разів бувала в зоні бойових дій з концертами. За що військові дали їй позивний «Щастя». Її пісні були про війну, про любов, про розлуку, про надію, віру та незламність, пише rivne-trend.in.ua.

Початок творчого шляху

Співачка, волонтерка та вчителька Христина Панасюк народилася у місті Рівному 18 січня 1988 року. Творчі здібності дівчина перейняла від своїх батьків. Від мами – здібності до музика, а від тата-скульптора – образне бачення світу. Певний час дівчина разом з батьками проживала в Узбекистані, однак згодом родина повернулася до рідного Рівного.

Ще в підлітковому віці Христина почала писати власні пісні. Навчалася в Рівненській музичній школі. А далі було навчання в Рівненському музичному училищі та в Рівненському державному гуманітарному університеті.

Музику рівнянка поєднала з педагогікою. Христина влаштувалася працювати до Рівненської музичної школи №2 викладачкою по класу фортепіано. За роки діяльності Панасюк допомогла розкритися не одній талановитій дитині.

Перший відеокліп Христині допоміг зробити її батько Леонід Гринбокий. Композиція та відео до неї не залишили байдужими поціновувачів музики. Після схвальних відгуків батько Христини сказав, що донька робить правильну справу, а отже треба продовжувати. Рівненська співачка дослухалася до слів свого батька.

Волонтерство та музика

Для Христини Панасюк волонтерство та музика стали невід’ємними діяльностями її життя. Ба навіть більше, вона зуміла їх поєднати. Рівняни та жителі інших міст саме так і називали Христину Панасюк – співачка-волонтерка.

На шлях волонтерства дівчина стала у лютому 2014 року, коли Росія розпочала збройну агресію проти України. Виконавиця долучилася до благодійної громадської організації «Дар», співала у «Волонтерських співанках», де волонтери збирали допомогу та кошти для потреб бійців на передовій.

В одному зі своїх інтерв’ю артистка розповідала, що стати волонтеркою її вмотивувало бажання допомагати та відчуття емпатії. Адже, за її слова, чужий біль вона відчуває так, наче це її власний біль.

А одного разу Христина відчула, що повинна самостійно відвезти допомогу нашим військовослужбовцям на передову. Та окрім зібраних матеріальних речей привезти ліки для душі – пісню. Так у листопаді 2014 року артистка вперше потрапила на передову, де своїми піснями піднімала бойовий дух захисників України. Відтоді у співачки буде ще не одна поїздка на фронт, не одна пісня про війну, тугу, любов, жагу до перемоги.

Але спочатку, пригадувала, що їй було важко повірити у свої сили та в те, що вона зможе писати пісні про війну. Допоки одного дня у 2014 році не написала пісню «Україно, підіймись з колін». Пісня розійшлася Інтернетом, сподобалася користувачам. Після того Христині Панасюк написав хлопець-військовий і попросив написати пісню про українських воїнів. Артистка сумнівалася вийде чи ні, на що військовий відповів їй: «не сумнівайся, я у тебе вірю, у тебе все вийде».

З того моменту співачка з Рівного і почала писати пісні, присвячені Україні, військовим, волонтерам та всім, хто наближав нашу перемогу.

Пісні про війну

Одна за одною у артистки з’являлися пісні, які відгукувалися болісним щемом в усіх, хто знав, що таке війна. Пісні об’єднувалися в альбоми. Станом на 2022 рік у Христини Панасюк їх налічувалося п’ять: «Україно, підіймись з колін» (2015), «Сили Добра» (2016), «Ангели» (2018), «Небо одне на всіх» (2019), «Живи» (2021).

Про що ж пісні Христини? Композиції артистки навіяні побаченим на фронті, вони з’являлися після розмов з військовими та волонтерами, іноді достатньо було погляду втомлених очей військових, аби в серці співачки зародилася ідея нової пісні. Музичні твори рівненської співачки про незламних чоловіків та жінок військових, про жагу до життя, про нескореність, про любов, розлуку, неймовірну силу людського духу.

Наприклад, написати пісню «Ніжний ангел» Христину Панасюк надихнуло подружжя волонтерів з Вінниці. Чоловік-волонтер від народження мав дефект зору, він нічого не бачив. Та попри це він займався фасуванням волонтерської допомоги, яку його дружина відзволила військовим у зону бойових дій.

«Ти підбори змінила на берці» – цю композицію рівненська співачка присвятила жінкам-військовим, які боронили наше мирне небо від російських загарбників. Слова і музику до пісні Христина написала сама, а в основу відео були покладені кадри, зроблені на передовій.

Пісня «Ти потрібен» про військового з Харкова, який повертався додому, перед тим пробувши на Донеччині. Як розповідала співачка, військовий їхав до своїх рідних в одному з метро, де його образили, назвавши «фашистом». Після цього військовий хотів повернутися назад, на передову. Однак Христина в телефонній розмові заспокоїла бійця та таки вмовила його поїхати до рідних. Ось так з’явилася композиція «Ти потрібен». Це пісня-нагадування про людей, завдяки яким трималося наше небо, існував наш спокій та йшло своїм плином наше життя.

До навіяних війною пісень співачки також належать: «Присягу двічі не дають», «Дай, Боже, сили нашим солдатам», «Я не втомився», «Сили добра», «Білі лебеді», «Небо одне на всіх», «Вірні назавжди».

У 2021 році Христина Панасюк випустила альбом під назвою «Живи». Його виконавиця присвятила своєму другові, бас-гітаристу гурту «Тінь сонця» Сергію Гаварі, якого раптово не стало. До альбому увійшло 13 композицій, серед яких і пісня-заклик «Живи», присвячена тим, хто повертається з війни.

Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, яке розпочалося у лютому 2022 року, Христина Панасюк зізнавалася, що певний час не могла писати, адже їй було надто боляче від втрат. Та попри весь біль та страждання у квітні 2022 року рівнянка написала пісню «Сталеві люди». Її вона присвятила захисникам України, які боронили країну від ворога на «Азовсталі» в Маріуполі.

Військові про творчість Христини

Перший концерт Христини Панасюк для військових відбувся в листопаді 2014 року на блокпосту дорогою на Волноваху. З того часу розпочалися поїздки співачки-волонтерки по різних позиціях.

Артистка розповідала, що бліндаж – це якась особлива атмосфера для виступів. Жоден стадіон, жодна сцена не зрівняється з трьома-чотирма парами очей, часто втомленими, але наповненими вдячністю.

Станом на осінь 2022 року Христина Панасюк дала понад 300 концертів для наших захисників, чимало з яких відбулися на передових позиціях.

За роки музично-волонтерської діяльності Христину Панасюк уже знало багато військових, її поважали, любили та слухали її чарівний спів. Артистка навіть отримала позивний «Щастя», а дехто з військовослужбовців називав її «окопно-бліндажним щастям».

Захисники говорили, що її пісні – це щось неймовірне, складалося враження, наче вона вміла зазирнути в душу. Водночас її композиції зцілювали, підбадьорювали, мотивували та давали сильний енергетичний заряд.

Сама ж виконавиця говорила, що просто не може інакше:

«Я не можу просто інакше. Хочеться обійняти і сказати: «бережи себе, нехай у тебе все буде добре»».

Ось так волонтерством та музикою, яка зцілювала душу, Христина Панасюк наближала нашу перемогу. Адже музичний фронт завжди був надзвичайно важливим.

Comments

.,.,.,.