Святкування Масляної у парку Шевченка не буде

Всі рівняни та гості нашого міста вже звикли, що в останні дні лютого, у парку Шевченка завжди грандіозно відзначають свято Масляної. Проте цього року таке дійство там не відбудеться. Далі розповідає «rivne-trend.in.ua».

Чому ж не буде? Є на це дві причини. Директор парку Андрій Черепанов отримав догану по встановленню тимчасових споруд на центральній алеї. Через це комісія Рівнеради наклала вето на укладання господарських угод та на встановлення тимчасових споруд.

Як можна було побачити на минулорічних  святкуваннях Масляної, це дійство базується саме в таких підприємцях, які встановлюють тимчасові мобільні кав`ярні, пересувні шашличні або кіоски з варениками та млинцями.

Окрім цієї причини, через те, що у центральній частині парку досі тривають будівельні роботи, площа виконання яких у цьому році значно збільшилася, людям просто не буде де розміститися.

Там де минулого року була сцена, на якій демонстрували свою творчість хори та танцювальні гурти, на даний момент немає де встановити трибуну.

До слова, є одне місце у парку Шевченка, де можна святкувати Масляну. Це кафе «Шахівка». Проте місця для гуляння там мало.

Для довідки: Масляна є одним з найдавніших свят слов`янських народів. Це свято зберегло свої традиції в наші дні з язичницької культури. Масляна – смачне та дуже ситне свято, яке триває цілий тиждень. Вона передвісник настання Великого посту перед Великоднем. Існують ще такі назви цього дійства: Мясопутний або Сирний тиждень.

Якщо запитати у людей з чим у них асоціюється Масляна, то у відповідь, звісно ж почуємо – млинці та веселі гуляння. Основна ціль шумних масових заходів полягала в тому, щоб розбудити весну та прогнати зиму геть.

У кожної господині є свої рецепти млинців, які передаються через покоління. Традиційно млинці готують на основі пшеничного, вівсяного або кукурудзяного борошна. Начинка може бути різноманітна, на будь-який смак та гаманець: яблука, творог, родзинки, ікра, м’ясо, риба тощо.

Comments

.,.,.,.