Національна спадщина поповнилась традицією рівненського полісся

Наші пращури здавна славились величезним надбанням  традицій, звичаїв на духовними цінностями. Свої  культурні скарби пильно передавали з покоління в покоління.  Тому  наше покоління   отримало величезну спадщину обрядів, звичаїв, різних фольклорних жанрів. Всі ці набуті  скарби ми систематизували в національній спадщин, яка й надалі продовжує поповнюватись, пише rivne-trend.in.ua.

Днями до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України включили стародавній обряд , який має трішки дивну чи то загадкову назву «Водіння Куста».  Цей  обряд зберігся у Дубровицькому районі в селі Сварицевичі, що на Рівненщині.  Суть тепер вже національного обряду полягає в тому  в день Святої трійці односельці прикрашають молоду красиву дівчину калиною та кленовими гілками, яку  називають Куста, при цьому співають  обрядові та різного роду народні пісні. В подальшому прикрашену Кусту ведуть всім селом до церкви, потім на кладовище, щоб пом’янути родичів, які відійшли у вічність. Потім  збираються дівчата з усього села в гурти та ходять вітати односельців від хати до хати не минаючи жодної.

Для  підтримки   поліської традиції у Сварицевичах кожного року організовують фестиваль народних звичаїв, обрядів та музики.

Українці дуже тісно пов’язують народну творчість із звичаями тому ми просто зобов’язані  підтримувати  отримані обряди та звичаї , збагачувати їх та передавати їх нашим дітям, адже саме в такий спосіб  не переривається зв’язок поколінь, а зберігається генетична пам’ять нашого народу.

Comments

.,.,.,.