Видатний гість у Міжнародному економіко-гуманітарному університеті імені академіка Степана Дем’янчука

Знаний рівненський фотограф Олександр Харват запросив на зустріч із студентами університету імені академіка Степана Дем’янчука відомого в Україні та за її межами кінооператора Юрія Гармаша, пише rivne-trend.in.ua.

У творчому доробку цього митця понад тридцять художніх фільмів, тому пану Юрію було чим поділитися з молодими студентами-журналістами.

На думку Гармаша, вирішальним чинником у роботі кінооператора є все-таки не камера, а людський фактор: талант, здатність людини вибрати правильний ракурс, вихопити той самий «золотий» момент. Тому і стосовно універсальних журналістів, які самі і пишуть матеріали і ведуть операторську зйомку, відгукується він категорично – у професійного журналіста має бути свій високопрофесійний кіно- або відео-оператор.

Юрій Тимофійович провів для майбутніх журналістів неоціненний майстер-клас: показавши їм нарізку із свого фільму «Вавилон ХХ» і пояснивши на практиці деякі моменти, які студенти вивчали лише в теорії. Величезний досвід митця, обізнаність у професії, практичні поради – це ті скарби, якими Гармаш охоче ділився із студентами. Також він розповів, що переходить ще і до письменницької діяльності – написав сценарій до фільму «Тисяча снопів вітру». Обидва визнані майстри своєї справи вважають, що мистецтво фотографії – невід’ємна частина нашого суспільства, а отже йому повинні дітей навчати у школі нарівні з малюванням та музикою. Адже сучасний світ вже неможливо уявити без фотографій – вони є всюди, у друкованих виданнях, на інтернет-сайтах, у рекламній продукції.

 

Comments

.,.,.,.