Олег Поспєловський: рівненський кіноактор, який отримав статус “Найгарнішого чоловіка Польщі”

Олег Поспєловський був старшим сином відомого рівненського лікаря Володимира Костянтиновича Поспєловського. Акторський талант у нашого земляка помітили варшавські режисери, коли він розпочинав свою кар’єру у Львівському драматичному театрі. Зіграв ролі у п’ятьох кінострічках. Олега Поспєловського двічі обирали найвродливішим чоловіком Польщі. Про долю та творчий шлях талановитого рівнянина ми розповімо у нашому матеріалі на rivne-trend.in.ua.

Розвиток культурного життя в Рівному у міжвоєнний період

У 20-30-х роках XX століття культурне та економічне життя на Рівненщині процвітало. Відкриваються нові театри, кінотеатри, школи, театральні гуртки, активно діють благодійні та громадські організації. У цей період (його ще називають “польським”) активно розвивається стиль “модерн”, який проявився в архітектурних рішеннях, літературі, музиці і модних тенденціях. 

У міжвоєнний час значно зросла кількість освічених рівнян, оскільки з’явилася можливість отримати європейську освіту для мешканців Волинського воєводства. Вищі навчальні заклади надавали якісні освітні послуги та допомагали проявити творчий потенціал нашим землякам. Багато обдарованих людей змогли реалізувати свої таланти. 

Вихідці з Рівненщини навчалися в Празі, Варшаві, Берліні, Парижі та інших європейських містах. Додому вони поверталися з багажем знань та втілювали свої плани на батьківщині. 

Окремої уваги заслуговує місцева богема. Сюди входили актори, режисери, співаки та інші публічні люди, які любили бути в центрі уваги та завжди вирізнялися з натовпу. Тогочасна інтелігенція почувала себе вільно. Про артистів постійно писали у пресі, їх фотографували, а особисте життя артистів рівняни обговорювали у сімейних колах. Їх діяльність була предметом численних чуток та домислів, які швидко ширилися не таким вже тоді й великим містом, яке в той час було повітовим центром.

Олег Поспєловський – король чоловічої елегантності

Декілька вихідців з Рівного прославилися далеко за межами своєї батьківщини і стали знаменитостями, життя та творчість яких досліджують краєзнавці на основі газетних публікацій міжвоєнного періоду. Яскравим представником артистичної богеми нашого міста став Олег Поспєловський.

Актор народився в 1912 році. Батько його був відомим у свій час хірургом-гінекологом. Володимир Костянтинович Поспєловський віддав свого сина до Рівненської російської гімназії.

За старанне навчання Олег отримав у подарунок від батька мисливську рушницю марки “Монте-Крісто”. Хлопець вирішив випробувати зброю на подвір’ї та розстріляв чужих курчат. Кури належали директору гімназії, тому Олегу так і не вдалося отримати диплома про освіту. Його відрахували з навчального закладу.

Так склалися обставини, що Олег Поспєловський опиняється у Львові та відкриває в собі акторські здібності. Його запрошують працювати у Львівському драматичному театрі під псевдонімом Лєшек Посьпєловскі. Популярним він стає після пропозиції зіграти ролі у Варшавському Національному театрі.

Саме цей крок допоміг талановитому земляку розкритися та стати одним з найпопулярніших акторів Польщі. Йому двічі проголошували королем чоловічої елегантності. Олег Поспєловський був справжнім красенем та душею компанії. Зіграв ролі у п’яти польських стрічках. У роки німецької окупації польські актори виступали в кафе та ресторанах.

У 1943 році Володимир Поспєловський отримує звістку про жахливу смерть свого сина. Його знайшли повішеним у власній кімнаті, а по собі актор не лишив ніякої записки. Згодом у кінематографічних енциклопедіях подали іншу дату смерті Олега Володимировича Поспєловського – 25 вересня 1940 рік. Існує версія, що перед трагедією актор сперечався з німецьким поліцейським, який знущався над євреєм.

Comments

.,.,.,.