Життя заново: історія ексвійськового з Рівненщини, який виграв грант на створення власного бізнесу

Житель села Красносілля, що на Гощанщині, Олександр Вахер тривалий час мріяв про відкриття власної справи. За освітою він – інженер, багато років пропрацював будівельником. А в 2015 році пан Олександр добровольцем пішов боронити Україну від російської агресії. На війні отримав поранення та контузії. Після чого переніс складну операцію та отримав групу інвалідності.

Після звільнення з військової служби за станом здоров’я перед жителем Гощанщини постало питання, чим займатися далі. Усвідомив, що ось і настав той момент для відкриття власної справи. Мріяв заснувати власну управлінську компанію європейського зразка. Про те, як пан Олександр отримав грант від держави на розвиток свого стартапу – читайте далі в матеріалі на сайті rivne-trend.in.ua.

Як з’явилася ідея відкриття власної справи?

Олександр Вахер – мешканець мальовничого села Красносілля, яке знаходиться на Гощанщині. Навчався на інженера. Чоловік добре знайомий з усіма тонкощами будівельної справи, адже присвятив цій сфері 15 років свого життя. А ще він батько п’ятьох синів та патріот України. У 2015 році пан Олександр, залишивши все, пішов добровольцем на фронт, аби боронити державу від російської агресії. В званні старшого лейтенанта брав участь в зоні проведення АТО.

На фронті чоловік отримав низку поранень та контузії. Пережив складну операцію та отримав групу інвалідності. За станом здоров’я житель Гощанщини більше не міг повернутися до побратимів. Для пана Олександра постало питання, чим же займатися далі.

Зізнавався, що спочатку було важко і морально, і фізично, тому що, за його словами, він прийшов у соціум непристосований до життя. Через проблеми зі здоров’ям ексвійськовому було складно працевлаштуватися.

Відтак Олександр Вахер почав розвиватися, як будівельник – отримав профільну освіту в коледжі. А ще, дбаючи про майбутнє своїх дітей, він побудував 2 будинки для своїх синів.

Весь цей час чоловік відчував потребу у відкритті власної справи. Житель Гощанщини мріяв заснувати управлінську компанію європейського зразка, яка надавала б жителям громади різного роду ремонтно-побутові послуги – від налагодження сантехніки до перекриття дахів.

Отримання гранту

У 2022 році Олександр Вахер вирішив скористатися урядовою програмою «Власна справа», яка передбачає надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу.

Однією з головних умов для участі в даній програмі була унікальність бізнес-ідеї. Саме такою й була ідея пана Олександра, адже на момент подання ним заявки на отримання гранту, на території Гощанської громади управлінських компаній не було.

Передбачалося, що управлінська компанія Олександра Вахера надаватиме послуги, насамперед пов’язані з вирішенням побутових питань мешканців приватних і багатоквартирних будинків. Це, зокрема, такі послуги, як заміна замків, збирання/розбирання меблів, ремонт ванних кімнат і санвузлів, дрібний ремонт сантехніки, електромонтажні роботи та інші. Загалом спектр послуг був доволі широким.

Перед поданням заявки на отримання мікрогранту, чоловік пройшов курси зі створення бізнес-планів у професійно-технічному центрі зайнятості. Подав заявку та через деякий час отримав позитивну відповідь – жителю Гощанщини було схвалено грант на розвиток власної справи на суму 250 тис. гривень.

Свій бізнес пан Олександр зареєстрував у Гощанській громаді. Розповідав, що для нього це було принципово.

«Ми живемо в Гощанській громаді, працюємо і хочемо, щоб наші податки надходили в місцевий бюджет», – розповідав підприємець.

Працевлаштовувати чоловік планував побратимів, адже, як ніхто розумів, наскільки важливою є соціалізація для учасників бойових дій після повернення до умов мирного життя.

«Знаю, бо сам пройшов бойові дії. І, як людина, яка втратила здоров’я, розумію, наскільки важко працевлаштуватися, знайти контакти, людей, з якими буде спільна мова», – ділився ексвійськовий «Суспільному».

До слова, прикладом Олександра Вахера надихнувся його син – Дмитро. Будучи студентом 4-го курсу Вінницького фінансово-економічного університету, хлопець створив бізнес у сфері бухгалтерських послуг. Вахер-молодший теж подав заявку на отримання мікрогранту від держави на розвиток свого стартапу. Наприкінці грудня 2022 року хлопець отримав звістку про те, що йому погоджено грантову допомогу на суму 250 тис. гривень.

Хто знає, можливо, історія Олександра Вахера надихнула, або надихне ще когось на втілення своїх бізнес-ідей.

Comments

.,.,.,.