У 2022 році Рівненщина займала лідируючі позиції серед областей України за кількістю підприємців, які отримали мікрогранти від держави за урядовою програмою «єРобота: Власна справа». У згаданому році мікрогранти від держави на створення та розвиток власної справи отримали більш, як три сотні підприємців на загальну суму понад 116 млн. гривень, пише rivne-trend.in.ua.
В матеріалі ми зібрали історії підприємців Рівненщини, які отримали гранти на розвиток власної справи.
Віталій Мусієвич і його стартап

Віталій Мусієвич став одним із наймолодших підприємців Рівненщини, серед тих, хто отримав мікрогрант від держави на заснування та розвиток власної справи. Відбулося це в 2022 році. Молодий підприємець відкрив в селищі міського типу Клевань, що поблизу Рівного, цех із виготовлення різноманітних металевих конструкцій.
Розповідав, що з дитинства захоплювався конструюванням, майструванням та будуванням. Ще до подання заявки на грант мріяв про власну справу.
Одного разу дізнався про можливість отримання мікрогранту від держави на розвиток підприємницької діяльності. Вирішив спробувати свої сили та подав заявку на отримання грошової допомоги через портал «Дія». Зізнавався, що виграти хотілося, але якихось особливих сподівань на це не покладав. Тож, звістка про схвалення грантової допомоги викликала неабияку радість у молодого ФОПа.
Своє підприємство Віталій назвав «Металіст». Грантову допомогу спрямував на закупівлю необхідного обладнання та сировини. Крім цього підприємець працевлаштував двох спеціалістів-газозварювальників. Один із них був переселенцем із Бахмуту.
На підприємстві Віталія Мусієвича працівники займалися виготовленням широкого асортименту металоконструкцій для сільського господарства, промисловості, сфери послуг, а також для дому.
Молодий підприємець з радістю консультував друзів та знайомих, які мріяли про відкриття власної справи, щодо того, як подати заявку та отримати грантову допомогу від держави.
Швейний цех Михайла Хомича

Михайло Хомич заснував на території Рівненщини підприємство, яке наближало нашу перемогу над російськими загарбниками. Чоловік відкрив цех з пошиття тактичного одягу для українських військових.
До повномасштабної війни, яка розпочалася наприкінці лютого 2022 року, чоловік разом з родиною мешкав в Ірпені, що на Київщині. Там очолював юридичний відділ однієї з будівельних компаній. 24 лютого 2022 року, коли РФ здійснила повномасштабний напад на Україну, чоловік зрозумів, що потрібно негайно евакуйовувати дружину та двомісячну доньку подалі від бойових дій. Так родина опинилася на Рівненщині.
Тоді пан Михайло спілкувався з багатьма знайомими та друзями, які пішли захищати країну добровольцями. На той час серед іншого у захисників була потреба у теплому тактичному одязі. Тож, Михайло почав шукати, хто в Рівному міг би пошити саме такий одяг. Виявилося, що це справа не з простих. В підсумку, пан Михайло зрозумів, що йому під силу організувати таке виробництво самостійно – так виникла ідея розпочати власну справу.
Згодом чоловік дізнався про можливість отримання грантової допомоги від уряду за програмою «єРобота». Перед поданням заявки грант отримав консультації від фахівців Рівненського обласного центру зайнятості та склав бізнес-план. Після цього подав заявку. Через деякий час отримав звістку про те, що йому надано 250 тис. гривень грантової допомоги на реалізацію своєї бізнес-ідеї.
Отримані кошти підприємець спрямував на облаштування цеху та закупівлю необхідного обладнання. Також працевлаштував двох людей. Однією з працівниць цеху пана Михайла стала переселенка з Харкова – досвідчений технолог-конструктор одягу.
Після відкриття швейне підприємство Михайла Хомича почало шити повсякденний тактичний одяг для українських захисників, зокрема, костюми, штани літнього варіанту та зимового з утепленням, флісові кофти та інші речі.
Швейна справа пана Михайла приносила користь та наближала нашу перемогу.
Олег Квас та його репетиторський центр

Олег Квас – засновник, без перебільшення, унікального освітнього центру у місті Вараш під назвою «ALFA_DIGITAL_CENTER». Репетиторський простір пан Олег створив у 2021 році разом зі своєю дружиною. Спершу пара вирішила займатися зі школярами математикою та фізикою. Починали з маленької кімнати і розраховували на декілька десятків учнів. Через деякий час репетиторський центр відвідувало вже 80 вихованців. Учні отримували хороші та ґрунтовні знання, а батьки були задоволені таким результатом.
З часом кількість учнів у центрі збільшилася до 130 осіб. Діти могли відвідувати заняття за напрямами: математика, фізика, хімія, 3D-графіка та дизайн, розробка ігор та інші. Навчання проходило в легкій та ігровій формі. Часто заняття проходили у формі квестів.
Варто сказати декілька слів й про самого засновника репетиторського простору «ALFA_DIGITAL_CENTER» – Олега Кваса. Чоловік мав за плечима цікавий та багатогранний досвід. Свого часу він навчався в Севастопольському національному університеті ядерної енергії та промисловості, в Одеській політехніці, пропрацював у сфері будівельно-монтажних робіт та в органах місцевого самоврядування. А ще займався залученням інвестицій та пройшов низку курсів у сфері педагогіки, адже йому завжди подобалося репетиторство. Пригадував, що репетиторством почав займатися ще після другого курсу навчання в університеті.
До всього пан Олег ще й постійно моніторив різноманітні грантові програми. Тож, не дивно, що одного разу він дізнався про можливість отримання гранту на розвиток власної справи за програмою «єРобота» та подав заявку на його отримання. Тоді житель Вараша планував запустити навчання для дітей за напрямом «3D-моделювання та робототехніка». Таке навчання потребувало облаштування спеціальної навчальної лабораторії та закупівлі 3D-принтера. Реалізація цих планів вимагала залучення коштів.
Отримання мікрогранту від держави дало зелене світло на втілення нових ідей пана Олега в репетиторському центрі. Грантові кошти чоловік спрямував на закупівлю необхідного обладнання, зокрема, придбав 3D-принтер, а також працевлаштував двох фахівців.
До слова, відвідуючи новий курс, школярі не лише розвивали просторову уяву, а й допомагали ЗСУ. На закупленому обладнанні молодь виготовляла так звані хвостики для бомб – це комплекти із невеликих крил, які використовують для кращого наведення. Саме їх макети розробляли діти та передавали нашим військовим на передову.
Гранти від держави отримали батько та син на Гощанщині

У 2022 році грант від держави на створення власного бізнесу виграв житель села Красносілля, що на Гощанщині, Олександр Вахер. Чоловік за освітою інженер, понад 15 років пропрацював у сфері будівництва. А в 2015 році, маючи сім’ю з 5-ма малолітніми дітьми, улюблену справу, залишив все та добровольцем пішов боронити країну від російської агресії. На фронті отримав поранення та контузії. У 2017 році пан Олександр був звільнений з військової служби за станом здоров’я.
Починаючи мирне життя спочатку, перед чоловіком постало питання, що ж робити далі. Мріяв відкрити власну справу – управлінську компанію європейського зразка. Саме грантова допомога на суму 250 тис. гривень за програмою «єРобота» дозволила жителю Гощанщини втілити свій задум.
Бізнес-план ексвійськового передбачав створення управлінської компанії, яка надаватиме послуги, пов’язані з вирішенням побутових питань мешканців приватних і багатоквартирних будинків, зокрема, таких, як: заміна замків, збирання/розбирання меблів, ремонт ванних кімнат та санвузлів, дрібний ремонт сантехніки, електромонтажні роботи тощо.
Перевагу у працевлаштуванні чоловік планував надавати колишнім військовим, адже, як ніхто розумів, наскільки важливою є соціальна реабілітація для учасників бойових дій.
Олександр Вахер став прикладом для свого сина Дмитра. Той, навчаючись на фінансиста, вирішив теж створити стартап – аутсорсингову компанію, яка надавала б послуги бухгалтерського та фінансового обліку, супроводу, тендерних процедур.

Вахер-молодший теж скористався урядовою програмою «єРобота», склав бізнес-план, подав заявку на отримання гранту та наприкінці грудня 2022 року отримав позитивну відповідь про схвалення йому грошової допомоги.
І батько, і син зареєстрували свої стартапи на території Гощанської громади. Для них було принципово сплачувати податки до місцевого бюджету, а також надавати якісні та нові послуги своїм краянам.