Свого часу на Рівненщині чимало стартаперів та досвідчених підприємців скористалися урядовою програмою «Власна справа». Вона передбачає надання українцям мікрогрантів для започаткування та розвитку власної справи.
Одного разу про можливість отримати грант від держави на розвиток бізнесу дізналася підприємиця з Дубровиці Альона Нікулішина. Жінка разом з чоловіком заснувала сімейний бізнес – крамницю м’ясних виробів. Бізнес родини потребував розширення, тож, дубровичанка вирішила подати заявку на отримання гранту. Удача була на стороні пані Альони – через деякий час вона отримала грант на суму 250 тис. на розвиток своєї справи, пише rivne-trend.in.ua.
Заснувала бізнес разом з чоловіком

У 2021 році Альона Нікулішина разом з чоловіком Олександром започаткувала сімейний бізнес – крамницю м’ясних виробів. Магазин пара вирішила відкрити у рідному місті – в Дубровиці. Частину асортименту подружжя виготовляло власноруч, зокрема, сало, солоний бочок, реберця, печене та копчене м’ясо, різноманітні ковбаси, а також напівфабрикати. Решту продукції пара закупляла у перевірених постачальників.
Дубровичани крамницю Нікулішиних не оминали – заходили та замовляли у підприємливого подружжя різноманітні свіжі м’ясні вироби. За доволі короткий час магазин встиг позитивно себе зарекомендувати.
Життя подружжя Нікулішиних, як і мільйонів українців, змінилося після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну наприкінці лютого 2022 року. Пані Альона пригадувала, що у перші тижні війни було дуже страшно.
«Ми ще не встигли на ноги добре стати, як почалася війна. У перші тижні війни було дуже страшно. Але хоча руки й тремтіли, ми продовжували працювати», – ділилася підприємиця.
Фактично відразу після початку повномасштабної війни пара почала забезпечувати м’ясною продукцією військових та територіальну оборону. Як розповідала пані Альона, передавали стільки, скільки могли.
Грант від держави на розвиток власної справи

Попри складну економічну ситуацію, спричинену війною, дубровичанка відчувала потребу у розвитку власного бізнесу. Одного разу Альона Нікулішина дізналася про можливість отримання мікрогранту від держави на розвиток власної справи. Кошти підприємиця планувала витратити на придбання обладнання. Також в планах було працевлаштування двох робітників, а це теж потребувало додаткових грошей.
Перед поданням заявки на отримання мікрогранту, дубровичанка пройшла навчання в обласному центрі зайнятості. Досвідчені викладачі поділилися з пані Альоною та іншими претендентами на мікрогрант від держави знаннями про маркетингову стратегію, розповіли, де шукати і як втілювати бізнес-ідеї, ознайомили з юридичними тонкощами оподаткування. Після цього підприємиця написала бізнес-план та подала заявку на отримання мікрогранту на порталі «Дія».
Через деякий час Альона Нікулішина отримала радісну звістку про те, що їй надано грант на суму 250 тис. гривень. У Дубровиці підприємиця стала однією з перших, хто скористався урядовою програмою «Власна справа».
Грантові кошти дозволили подружжю Нікулішиних закупити в магазин додаткове обладнання: вітрину, холодильну установку, морозильну камеру, вакууматор та слайсер. Крім того, пара працевлаштувала двох людей.
Своїм досвідом отримання грантової допомоги жінка поділилася зі знайомими та друзями. Дехто з них скористався цінними порадами пані Альони, падали заявки та також отримали мікрогранти від держави на розвиток власної справи.
Після втілених задумів завдяки грантовій допомозі, подружжя Нікулішиних планувало ще й облаштувати виробничий цех. Підприємиця розповідала, що грант надихнув на нові ідеї.
Допомога військовим
Крамниця дубровичан Нікулішиних до всього ще й приклад соціально відповідального бізнесу. Як уже згадувалося, з перших днів повномасштабної війни подружжя забезпечувало м’ясною продукцією військових та територіальну оборону. М’ясні продукти часто передавали на передову, де точилися запеклі бої.
Поступово про продукцію Нікулішиних дізнавалися й за межами Дубровиці. В соціальних мережах покупці лишали схвальні відгуки про м’ясні вироби та напівфабрикати крамниці родини Нікулішиних. У свою чергу Альона та Олександр продовжували розвивати свою справу та допомагати нашим захисникам.