Які професії можуть бути корисними для розвитку стартапів на Рівненщині

Маленька власна справа, яка згодом може перерости у щось масштабніше, є мрією багатьох людей. Часто чуючи слово «стартап», мимоволі виникають асоціації зі сферою IT. Так, засновниками стартапів дуже часто бувають саме IT-фахівці. Однак буде помилкою вважати, що представники інших професій, зовсім не пов’язаних з IT-сферою, не можуть стати засновниками успішних стартапів, пише rivne-trend.in.ua.

Розглянемо в матеріалі перелік професій, опанування яких, може відкрити шлях для побудови своєї справи з нуля на Рівненщині.

Розробник програмного забезпечення

Послуги розробників програмного забезпечення користуються попитом за будь-яких економічних умов. Невеликі компанії та організації, які не завжди можуть дозволити собі утримувати штат досвідчених фахівців, часто замовляють розробку програм з бухгалтерського обліку, планування та автоматизації бізнес-процесів в розробників ПЗ.

Тож, хто такий розробник програмного забезпечення? Це спеціаліст, який використовуючи математичні моделі, займається розробкою алгоритмів та програм. Розробник ПЗ повинен опанувати декілька мов програмування: C+, C++, JavaScript, володіти розміткою веб-сторінок HTML з використанням CSS. Згаданий перелік, це лише базовий набір знань, якими повинен володіти розробник-початківець.

Окрім цього розробник ПЗ повинен добре знати математику та мати аналітичний склад розуму. Також майбутній IT-фахівець має бути готовим до сприйняття великого обсягу інформації, вміти опрацьовувати її в швидких темпах. Важливими рисами для розробника також є концентрація та посидючість.

Логічно виникає запитання, де у Рівному та області можна опанувати професію розробника програмного забезпечення? Це можуть бути вищі навчальні заклади. Зокрема, НУВГУ пропонував навчання за напрямами: 

  • прикладна математика, комп’ютерні науки, прикладна інформатика, комп’ютерна інженерія; 

РДГУ: 

  • прикладна математика, комп’ютерні науки, інженерія програмного забезпечення, комп’ютерна інженерія; 

Острозька академія: 

  • комп’ютерні науки, економічна кібернетика; 

МЕГУ: 

  • комп’ютерні науки та кіберзахист, робототехніка та цифрові технології, комп’ютерні науки та цифрові технології, інформатика, інженерія програмного забезпечення Інтернету речей.

Окрім цього курс за напрямом «Розробка програмного забезпечення» надавала комп’ютерна академія «ШАГ» у місті Рівне.

Відмінно опанувавши фах розробника ПЗ, можна сміливо будувати свій стартап, який не потребує масштабних капіталовкладень, однак приноситиме хороший дохід.

Механік з ремонту автомобілів

Яким би не був автомобіль: дорогим, престижним, бюджетним – рано чи пізно йому може знадобитися ремонт, діагностика, не кажучи вже про сезонну заміну шин. Так чи інакше дороги проводять автовласників до станцій технічного обслуговування автомобілів.

Заснування власної СТО, центру технічної діагностики автомобілів або просто надання послуг виїзної діагностики авто – це чудова ідея для бізнесу на Рівненщині. Звичайно, реалізація цієї бізнес-ідеї потребує значних капіталовкладень, проте за умов високого попиту на послуги, початкові інвестиції можуть швидко повернутися.

Звичайно, надання послуг з діагностики та ремонту автомобілів потребує відповідних знань та навичок.

До обов’язків автомеханіка входить проведення діагностики, технічного обслуговування і ремонту всіх видів транспорту. Автомеханіки, зазвичай, вміють розбирати, збирати та лагодити практично все з чого складається автомобіль: двигуни, коробки передач та інше. Можуть замінити шини та технічні рідини.

Тож, де опанувати відповідний фах на Рівненщині? Це може бути рівненське Вище професійне училище №1, де проводиться навчання за  спеціальністю «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка»; ВСП Рівненський коледж НУБіП України, спеціальність «Автомобільний транспорт», а також Рівненський автотранспортний коледж Національного університету водного господарства та природокористування.

Пекар, кондитер

Власна міні-пекарня або кав’ярня-кондитерська – ще одна ідея для прибуткового стартапу на Рівненщині. Такий бізнес сміливо можна відкривати у маленьких містах та селищах міського типу нашої області. Адже хлібобулочні вироби завжди в попиті навіть незважаючи на складні економічні умови.

Звичайно, з кав’ярнями-кондитерськими дещо складніше, аніж з пекарнями, адже в цій ніші більша конкуренція, вона більш чутлива до купівельних можливостей відвідувачів.

Відкриття міні-пекарня або кав’ярні потребує чималих капіталовкладень на закупівлю відповідного устаткування, оренду приміщення. Потрібно також отримати всю необхідну дозвільну документацію та офіційно оформити свій бізнес.

Звісно, для того, аби відкрити у своєму населеному пункті міні-пекарню чи кав’ярню-кондитерську необов’язково мати фах кондитера. Однак часто буває, що саме ця професія дає натхнення рухатися вперед та не просто випікати хлібобулочні вироби, а запускати власну справу у цій сфері.

Отож, пекар – це той, хто вміє випікати весь асортимент хлібобулочних виробів. Кондитер – це фахівець з приготування кондитерських виробів. Пекар та кондитер повинні знати, як правильно зберігати інгредієнти, обробляти, нарізувати та формувати їх, вміти готувати компоненти для майбутніх страв, розробляти рецепти нових страв, а також вміти художньо оформлювати їх.

Опанувати професію пекаря, кондитера, кухаря, цукерника можна в Рівненському вищому професійному училищі ресторанного сервісу і торгівлі, в Соснівському професійному ліцеї (Березнівщина), в Корецькому вищому професійному училищі №24, Демидівському вищому професійному училищі, Радивилівському професійному ліцеї.

Безперечно, не кожен володіє відповідними фінансовими ресурсами, які дозволили б відкрити пекарню або кав’ярню-кондитерську. Однак ті, хто не мають масштабних ресурсів, але мають велике бажання вкладатися в дану справу, можуть відкрити кондитерську «на дому». А заявити про себе та свої вироби можна в соціальних мережах. Якщо населений пункт невеликий, то з часом про вашу продукцію знатимуть завдяки перевіреному методу просування товарів та послуг, який в народі називають «сарафанним радіо».

Кравець

Кравецькі послуги – одні з тих послуг, які не втрачають своєї затребуваності з плином часу. Адже люди втомлюються від одноманітного одягу, представленого в магазинах, покупцям хочеться чогось неповторного та індивідуального. Одяг, який точно не побачиш на перехожих, можуть пошити за індивідуальним замовленням кравці. Окрім цього одяг та аксесуари з часом можуть потребувати ремонту. За цю справу теж беруться кравці.

Тож, невелика домашня майстерня з пошиття та ремонту одягу може приносити стабільний дохід її власнику чи власниці. Звичайно, для надання послуг з пошиття та ремонту одягу необхідно опанувати професію кравця.

Це творча професія, яка вимагає знань напрямків моди, особливостей художнього оформлення, а також володіння технікою конструювання та розкрою. Досвідчений кравець здатен не лише зняти мірку з клієнта, а й порадити йому фасон одягу, який підходитиме до типу фігури, віку та події, для якої обирається одяг.

Опанувати затребувану професію кравця можна в ДПТНЗ «Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу та дизайну» та в ДПТНЗ «Березнівське вище професійне училище».

Косметолог

Престиж та затребуваність професії косметолога зростає з року в рік. Адже відтермінувати процес старіння та якомога довше лишатися молодим мріє кожен. В цьому готові допомогти косметологи.

Тож, косметолог – це фахівець, який піклується про здоров’я та красу шкіри, проводить процедури з догляду та лікування шкіри.

В обов’язки косметолога входить проведення пілінгів, чисток, різноманітних процедур із живлення, тонізації шкіри, лікування акне та постакне, а також вміння робити ін’єкції краси.

Варто врахувати, що для роботи лікарем-косметологом потрібно мати вищу медичну освіту. Без медичної освіти можна стати лише косметологом-естетистом, який може робити манікюр, педикюр, депіляцію, перманентний макіяж, однак не має права виконувати медичні маніпуляції. Для того, аби стати косметологом-естетистом необхідно пройти відповідні навчальні курси.

Косметологічний кабінет має всі шанси стати затребуваним та прибутковим бізнесом у будь-якому містечку Рівненщини, адже красивий та доглянутий вигляд хочуть мати всі.

Comments

.,.,.,.