Які стартапи відкривати на Рівненщині: топ популярних ідей

Як відомо, стартап – це молода компанія, яка будує свій бізнес на основі певних інновацій. Часто такі компанії володіють обмеженими ресурсами та потребують інвестиційних надходжень. Помилково вважати, що термін «стартап» застосовується лише щодо компаній, які працюють у сфері IT. Це поняття поширюється й інші сфери діяльності, пише rivne-trend.in.ua.

Яких стартапів потребує Рівненщина? В матеріалі розглянемо напрямки діяльності, які можуть мати успіх на ринку та приносити користь жителям Рівненщини, попри умови економічної нестабільності початку 2020-х років.

Комп’ютерна діагностика автомобілів

Серед власників автомобілів доволі популярною є послуга комп’ютерної діагностики. Вона являє собою процес зчитування несправностей транспортного засобу з подальшим їх редагуванням.

Тож, якщо ви розмірковуєте над тим, який бізнес запустити у Рівному або в інших містечках чи селищах нашої області, зверніть увагу на дану сферу діяльності.

Для того, аби запустити цей стартап, власникам бізнесу в першу чергу знадобиться приміщення та обладнання для комп’ютерної діагностики автомобілів. Окрім цього для початку слід зайнятися юридичним оформленням суб’єкта підприємницької діяльності, тобто, оформити ФОП. Після цього потрібно отримати дозвільну документацію. Варто пам’ятати, що приміщення, в якому планується розміститися сервіс комп’ютерної діагностики авто, повинне відповідати вимогам пожежної служби. Крім цього потрібно знати, що в Україні не дозволяється розміщувати підприємства автосервісу в житлових будинках і громадських будівлях.

Повернімося до обладнання, яке знадобиться для відкриття сервісу комп’ютерної діагностики авто. Стартаперам знадобиться комп’ютер, програма розшифровки несправностей, адаптер, за допомогою якого комп’ютер підключається до автомобіля та мобільний сканер. Комп’ютерну програму для розшифровки несправностей доведеться регулярно оновлювати, адже з’являтимуться нові моделі автомобілів.

Звичайно, такий стартап вимагає суттєвих капіталовкладень, однак виконуючи свою роботу чесно та бездоганно, при великому напливі клієнтів – серйозний прибуток гарантовано.

Виїзна діагностика вживаного автомобіля перед покупкою

Продовжуючи автомобільну тематику, можна реалізувати ідею виїзної діагностики вживаного автомобіля перед покупкою. Ті, хто бодай раз купували вживаний автомобіль – знають, зо це доволі клопітка процедура. Купуючи вживаний транспортний засіб, потрібно неабияк розбиратися в автомобільних тонкощах. Адже існує імовірність натрапити на шахраїв, які під виглядом вживаного авто хорошої якості намагаються продати «металобрухт». Тут і стане в нагоді виїзна діагностика автомобіля.

Таку послугу можуть надавати працівники СТО або майстри-універсали, які добре розуміються в двигунах, коробках, кузовах, ходової, гальмівної частини авто та ін..

Для запуску цього стартапу знадобиться власний автомобіль, а також недороге комп’ютерне обладнання. Окрім цього варто заздалегідь обдумати рекламу своїх послуг. Це може бути сайт або сторінка в соціальних мережах з докладним описом послуг. Також можна розмістити рекламу на автомобільних форумах або налаштувати контексту рекламу в Інтернеті. Банери біля авторинків з переліком ваших послуг – теж можуть привабити потенційних клієнтів.

До слова, далеко не всі СТО міста Рівного надавали послуги з виїзної діагностики, тож, конкуренція в цій ніші лишалася.

Аутсорсинг бухгалтерських послуг

При запуску свого бізнесу початківцям важливо зосередитися на створенні власного продукту та налагодженні комунікацій з потенційними споживачами продукту або послуг. Однак окрім цього підприємці-початківці зіштовхується ще з цілою низкою завдань, які хоч і є другорядними, але все одно важливими для бізнесу. Наприклад, бухгалтерський облік, подача звітів до податкової, розрахунок та виплата заробітної плати працівникам тощо.

У такому разі на допомогу може прийти аутсорсинг, тобто, передача компанією частини її завдань або процесів стороннім виконавцям на умовах субпідряду.

Створення бізнесу у сфері бухгалтерських послуг може стати чудовою ідеєю для жителів Рівненщини. Прикладом успішної компанії у Рівному, яка займається бухгалтерським супроводом, є команда «DUOTET». Вона була зареєстрована у 2018 році.

Для тих, хто сумнівається в тому, що аутсорсинг бухгалтерських послуг може стати успішною справою, показовою є історія студента Дмитра Вахера з Рівненщини. Він відкрив невелику аутсорсингову компанію, яка спеціалізується на наданні послуг бухгалтерського та фінансового обліку, супроводу та тендерних процедур. Таким чином, юний фінансист став посередником між надавачами і замовниками послуг.

Молодий підприємець створив робочі місця для бухгалтера і спеціаліста з тендерних закупівель. До слова, на розвиток своєї аутсорс-компанії Дмитро виграв грант від держави на суму 250 тис. гривень.

Коворкінг

В умовах блекауту коворкінги стали справжніми рятівними острівцями для тих, хто працює дистанційно. Якщо простими словами, то коворкінг – це такий собі колективний офіс.

Коворкінг може стати успішним проєктом, однак слід врахувати низку нюансів перед його запуском. По-перше, дуже важливою є площа приміщення, адже окрім робочих місць слід запланувати кухню, санвузол, підсобні приміщення та зону для подій.

По-друге, важливою є сама локація коворкінгу. Бажано, щоб він розташовувався в заселеному районі з активними мешканцями.

Прикладами успішних коворкінгів у місті Рівне є «Атмосфера», «Перший Рівненський Коворкінг», «Promin space». Однак зручних коворкінгів не вистачало в інших великих містах нашої області: Дубно, Вараші, Острозі, Сарнах та інших.

Міні-пекарня

Успішною справою в маленькому містечку або навіть селищі міського типу може стати власна міні-пекарня. Адже хлібобулочна продукція завжди залишається затребуваною навіть в умовах економічної нестабільності.

Для того, аби відкрити власну хлібопекарню потрібен стартовий капітал, розмір якого багато в чому залежить від планових обсягів виробництва. Потрібно також оформити ФОП та отримати всі необхідні документи для відкриття пекарні: дозвіл від пожежної інспекції, дозвіл від органу екологічної експертизи, сертифікат відповідності, висновок органу екологічної експертизи та санітарно-епідеміологічний висновок на виробництво.

Звичайно, потрібно закупити спеціальне обладнання та обрати відповідне приміщення для міні-пекарні. Такий бізнес цікавий тим, що його можна відкрити практично будь-де: у спальному районі, поблизу вокзалу, у торговельному центрі тощо.

Варто також ретельно продумати асортимент – він має бути оригінальнішим, аніж у конкурентів. Можна також додатково продавати чай та каву, таким чином, вийде синтез пекарні та кав’ярні.

Прикладами популярних пекарень у Рівному є пекарня «Люкс», кафе-пекарня «Пекарня №1», кав’ярня-кондитерська «Пані Буба».

Міні-кав’ярня

У Рівному та інших містах нашої області спостерігалося доволі велике різноманіття міні-кав’ярень. Тож, підприємці, які планують відкрити кав’ярню, повинні розуміти, що конкуренція в цій ніші доволі значна.

Тож, для того, аби вирізнятися з натовпу однотипних кав’ярень, варто чимало часу та зусиль приділити розробці концепції майбутнього закладу. Іншими словами, відповісти на питання: «Хто ми?».

Це може бути кав’ярня-кондитерська, кав’ярня-книгарня, кав’ярня, де можна попрацювати за ноутбуком. І якщо у Рівному можна було віднайти чимало затишних міні-кав’ярень, то натомість у невеликих містах, таких як Корець, Березне, Млинів та інших, відчувався брак подібних закладів.

Ательє з пошиття одягу

Попит на послуги з пошиття одягу незмінно лишається високим. Адже люди втомлюються від одноманітного одягу, представленого в магазинах та на сторінках онлайн-магазинів.

Крім того, часто буває, що перед важливою урочистою подією, клієнти звертаються в ательє за пошиттям неповторного образу, замість пошуку одягу по магазинам.

Бізнес з пошиття одягу можна відкрити в домашніх умовах або ж орендувати приміщення. Працювати можна самостійно, так і з помічниками (все залежить від стартового капіталу та подальшої кількості замовлень і відповідно прибутку).

Рекламувати цей вид бізнесу можна в соціальних мережах, наприклад, завести сторінку в Instagram.

Звичайно, ніхто достеменно не скаже, чи буде той чи інший стартап успішним. Це визначить попит на ринку. Однак той, хто вкладає своє натхнення, працю та ресурси у певний стартап, однозначно буде на декілька кроків ближче до успіху та реалізації своїх мрій, аніж той, хто вирішив не ризикувати, керуючись думкою, «бо не вийде».

Comments

.,.,.,.