Повербанк, який допомагає військовим: історія унікального стартапу з Рівненщини

Двоє друзів – Дмитро Ренжин та Сергій Тітков заснували у місті Млинів, що на Рівненщині, компанію Kseonics Technology. Стартап млинівчан розробив унікальний повербанк, який неабияк допоміг захисникам на передовій. Розробка стартапу стала прекрасною альтернативою розпіареним «EcoFlow» і «Bluetti». Портативні зарядні пристрої Kseonics Technology не поступалися за якістю згаданим виробника, а коштували значно дешевше, пише rivne-trend.in.ua.

Зроблені у Млинові павербанки, почали користуватися особливою популярністю в умовах блекауту. Винахідники ледве встигали приймати та реалізовувати замовлення. Поступово справи стартапу пішли вгору, команда розширилася, з’явилися нові цілі. А розпочиналася історія успішного стартапу зі стартового капіталу в розмірі 3 тис. гривень.

Про стартап Kseonics Technology та його засновників

Компанія Kseonics Technology була заснована у місті Млинів, що на Рівненщині. Заснували стартап двоє друзів – Дмитро Ренжин та Сергій Тітков.

До повномасштабного вторгнення РФ в Україну, яке відбулося у лютому 2022 року, хлопці займалися автоматизацією виробничих процесів. Однак після початку повномасштабної війни вирішили спрямувати свої сили, вміння та талант на допомогу українським захисникам на передовій.

На початку березня 2022 року, коли всі ховалися у сховищах під час повітряної тривоги та коли почав відчуватися брак компактних павербанків, млинівчани вирішили розробити невеличку портативну зарядну станцію.

Обов’язки хлопці розподілили між собою таким чином – Дмитро зайнявся менеджментом, маркетингом та бухгалтерією, а Сергій безпосередньо відповідав за розробку пристроїв.

Грошей на розробку портативних зарядних пристроїв у млинівчан було небагато – виходили із бюджету 3 тис. гривень. Однак винахідники мали шалене бажання допомогти військовим на передовій.

Супер повербанк – розробка стартапу

Розробляючи мобільну зарядну станцію, Дмитро та Сергій усе підточували під те, аби пристрій міг заряджати рації, дрони, тепловізори та навіть Starlink.

Перша модель Kseon-52 була таким собі великим повербанком на 52 000 мА в деревʼяному корпусі та мала 4 USB-виходи. Надихнувшись першим успіхом, Дмитро взяв кредит на суму 30 тис. гривень. Це дозволило налагодити невелике виробництво портативних зарядних батарей – у квітні 2022 року хлопці виготовили 10 таких пристроїв.

Влітку 2022 року винахідники дещо переглянули концепцію своїх пристроїв і вирішили зменшити їх габарити. Так з’явилися портативні зарядні станції Kseon-84 та Kseon-84 mini.

З вигляду супер повербанк нагадує чемоданчик. Пристрій зручний та компактний, його легко вмістити в рюкзак. Окрім цього винахідники подбали про те, аби мобільну зарядну станцію можна було використовувати в польових умовах.

Свої пристрої засновники стартапу створювали на основі літій-іонних акумуляторів Samsung-35e по 3500 мА. Усі комплектувальні винахідники з Рівненщини купляли в Україні, крім корпусів – їх закупляли в Польщі.

Протестовані супер повербанки винахідники відправляли військовим на передову. Завдяки цим пристроям захисники могли заряджати мобільні телефони, рації, квадрокоптери та Starlink.

На початку осені команда молодої компанії розширилася. Дмитро та Сергій потребували співробітників, які займалися б збором мобільних зарядних станцій. Як розповідав Дмитро Ренжин, в команду набрали хлопців-студентів, які навіть не знали, як тримати паяльник, однак доволі швидко всьому навчилися та стали прекрасними спеціалістами.

Весь процес виробництва, складання, зварювання батарейок та тестування пристроїв відбувався вручну. З часом розробники переїхали в нове, більше за площею приміщення, де облаштували виробничий цех.

Справжній бум на замовлення супер павербанків від Kseonics Technology, відбувся після того, як РФ здійснила серію ракетних атак по енергетичній системі України. В умовах блекауту українці почали скупляти повербанки, зарядні станції та генератори. Тож, в цей період молода компанія з Рівненщини отримувала величезну кількість замовлень. Зокрема, деякі з пристроїв Kseonics Technology відправилися в «Пункти незламності».

Співзасновник стартапу з Рівненщини Дмитро Ренжин говорив, що їх пристрої стали чудовою альтернативою відомим виробникам «EcoFlow» і «Bluetti». Розробки стартапу з Рівненщини не поступалися їм за якістю та вартували дешевше, аніж розпіарені аналоги.

Засновники Kseonics Technology не планували зупинятися після першого успіху. В планах компанії була розробка дронів та електротранспорту для військових. Для реалізації цих ідей млинівчани сподівалися залучити інвесторів.

Про стартап з Млинова чимало писала місцева та всеукраїнська преса. Адже розробка винахідників принесла багато користі українцям в складні часи війни.

Comments

.,.,.,.