Користуються великим попитом: історії 5 успішних українських ІТ-стартапів, які зацікавлять рівнечан

 

Щороку українські розробники запускають нові стартапи. Серед них є проєкти, створенні рівненськими ІТ-шниками. Проте далеко не всі проєкти стають успішними та користуються великим попитом не лише в межах однієї країни, але й за кордоном, пише «rivne-trend».

Не буде перебільшенням сказати, що робота українських ІТ-спеціалістів дуже цінується по цілому світі. Фахівці у сфері інформаційних технологій без проблем можуть знайти роботу у високооплачуваних компаніях в Україні і за кордоном. Щоправда успішно реалізувати власні розробки ІТ-шникам вдається далеко не завжди – через відсутність інноваційного середовища та брак інвестицій. Все ж деяким українським ІТ-стартапам таки вдається вийти на міжнародний рівень, а пізніше перерости в успішний бізнес-проєкт. Одним із таких проєктів є компанія Grammarly, яку експерти оцінили у понад мільярд доларів. Детальніше про цей та інші українські ІТ-стартапи розповідає DW

Grammarly – проєкт, у якого за плечима мільярд

Grammarly – унікальний сервіс (додаток), розроблений українськими фахівцями. Він став незамінним помічником для людей, які постійно ведуть ділові переписки на англійській мові. Його можна встановити на свій ПК і вести ділову переписку на високому рівні. Основні завдання Grammarly: виправлення орфографічних помилок, пропозиція і підбірка лексики, оптимізація стилістики листування. Також доступна платна версія додатку, в якій є вбудований «викладач», який пояснює основні правила і допомагає їх запам’ятати. 

У 2019-му році оцінка вартості Grammarly зросла в понад мільярд доларів. А це неабиякий спіх! Засновники сервісу Максим Литвин та Олексій Шевченко йшли до цього впродовж десяти років від часу створення додатку. Перші великі інвестиції компанія отримала лише у 2017-му році. З того часу кількість користувачів сервісу Grammarly почала стрімко зростати й перевищила число 20 мільйонів. Сьогодні багато розробників цієї компанії працюють в одному зі столичних офісів.

GitLab – потрапила у список Forbes

GitLab – це opensource-платформа, яка дозволяє створювати програмне забезпечення. З її допомогою розробники, які працюють над одним продуктом, можуть в легкий і зручний спосіб документувати і координувати спільну роботу. 

Платформа створює так звані «відбитки» всіх файлів коду на конкретному етапі роботи, а це у свою чергу допомагає покроково реконструювати процес розробки для необхідних подальших модифікацій. 

Подібною платформою для розробників є GitHub, яка, як відомо, обходиться недешево. Відтак у 2011-му році програміст Дмитро Запорожець, який працював в одній з київських ІТ-компаній, вирішив створити безкоштовну платформу для розробників, яка б стала альтернативою вищезгаданому популярному ресурсу. Новий проєкт розвивався opensource (відкрите програмне забезпечення). Над його вдосконаленням працювали десятки програмістів з усього світу. І вже у 2014-му році офіційно запустили комерційний проєкт GitLab. Тоді Дмитру Запорожцю було лише 26 років, але він встиг ввійти у список найуспішніших молодих ІТ-підприємців за версією журналу  Forbes. 

Сьогодні GitLab вважається одним із найдорожчих ІТ-стартапів, створеним українським розробником. Відомо, що платформі працюють кілька сотень спеціалістів з майже сорока країн світу.

People.ai – успішний проєкт від українця, який не любить програмувати 

Українець Олег Рогінський створив унікальну програму People.ai, яка увійшла у список найуспішніших проєктів компанії Y Combinator. Ринкова вартість продукту перевищує півмільярда доларів (за оцінкою інтернет-видання TechCrunch). 

Проєкт був заснований лише у 2016-му році, але за короткий період часу встиг досягнути небувалого успіху. Експерти пояснюють такий стрімкий ріст ІТ-продукту тим, що програма є корисним помічником у введені продажів та дозволяє своїм клієнтам значно заощадити на маркетингу. People.ai уважно аналізує роботу менеджерів і на основі зібраних даних дає поради. 

Засновник People.ai Олег Рогінський у віці 16-ти років переїхав до США, де навчався, а пізніше почав працювати у сфері онлайн-маркетингу. В одному зі своїх інтерв’ю українець зізнався, що він ніколи не любив програмувати. Проте йому легко вдавалося вгадувати потреби ринку і реагувати на них, використовуючи штучний інтелект. Однією з розробок Рогінського була компанія з аналізу соціальних мереж для рекламодавців, яку він успішно продав у США за 10 млн доларів. Нова розробка програміста вже встигла зібрати понад сто мільйонів інвестицій. 

Preply – робота, яка потребувала вдосконалення

 

Preply – це сервіс, за допомогою якого можна знайти онлайн-репетитора іноземної мови. Засновником сервісу є українець Кирило Бігай, який висунув бізнес-ідею щодо створення Preply ще у 2011-му році. 

Кирило спочатку шукав курси з вивчення китайської мови для себе, але жоден із запропонованих варіантів йому не підійшов. Тому він вирішив запустити власний проєкт. Щоправда перші спроби були невдалими, хоча для цього навіть залучили кошти венчурних інвесторів з Кремнієвої долини. Після провалу в Америці розробник разом зі своєю командою повернувся до Києва. Команда вирішила вдосконалити бізнес-проєкт в межах своєї країни, над чим вони працювали впродовж двох років. Розробники деколи зарплати не отримували за свою роботу. Згодом сервіс почав приносити прибуток, після чого команда Бігая знову відправилася за кордон за інвестиціями. 

У 2015-му році українські програмісти отримали стартове фінансування від Techstars у розмірі 120 тисяч доларів в обмін на 6% їхнього бізнесу. Через деякий час у Берліні відкрився офіс Preply. Відтоді українська компанія отримала понад 10 мільйонів доларів від інвесторів з Німеччини, Польщі та України. Методом спроб і помилок розробникам таки вдалося досягнути успіху. За даними 2019-го року, сервіс Preply використовують у 15 країнах, на ньому працюють 47 тисяч викладачів і зареєструвалися понад 100 тисяч студентів. 

Restream – корисний ресурс від Вінницьких розробників 
 

Ще один цікавий ІТ-стартап від українських розробників – сервіс Restream. За допомогою Restream можна створювати трансляції одночасно на багатьох популярних платформах, наприклад на Youtube чи Facebook. 

Сервіс створили вінничани Олександр Худой і Андрій Суржинський. Вже у 2018-му році сайтом користувалося мільйон користувачів. Серед іноземних клієнтів – Сейм Польщі, який транслює усі свої засідання через Restream. Того ж року стартап залучив майже п’ять мільйонів доларів від американських венчурних інвесторів. Сьогодні компанія має свій офіс у США, де функціонує фінансовий відділ. Інша частина команди працює в Києві. 

Comments

.,.,.,.