Як зареєструвати дачний будинок

Відповідно до чинного житлового кодексу члени садових і дачних кооперативів мають право на оформлення будинку, розміщеного на ділянці у власність. Це стосується нерухомості, зведеної власними силами або купленої в садівничому товаристві. Як і більшість житлової нерухомості, дача реєструється в Єдиному реєстрі речових прав. Для цього готується пакет документів, які із заявою продаються державному реєстратору або в нотаріальну контору.

Особливості оформлення

Оформлення дачного будинку регламентовано чинним законодавством про реєстрацію майнових прав на житлову нерухомість. Порядок дій передбачений для оформлення прав власності на будь-яке нерухоме майно:

  • Заявником готується необхідна документація і платіжки, що підтверджують сплату державного мита. Пакет документів подається в нотаріальну контору або держслужбовцю в центрі надання адміністративних послуг населенню.
  • Після прийняття документів уповноваженою особою формується заява і створюється відповідний запис в реєстрі заявників. Для офіційного оформлення земельного наділу і споруд, що знаходяться на ньому, досить подати одну заяву.
  • У разі подання паперових документів вони скануються і перетворюються в копії в електронному вигляді. Реєстратор перевіряє інформацію в документації і виносить схвальне або негативне рішення про реєстрацію нерухомості.
  • У випадку з позитивним рішенням відкривається новий підрозділ в електронному реєстрі. Коли дані про заявника та дачний будинок будуть внесені в базу, формують витяг з метою розміщення на сайті Мін’юсту України.
  • Заявнику видається роздруківка на паперовому носії або в електронному вигляді про виникнення майнових прав на об’єкт нерухомості.

Якщо вас цікавлять будинки, дачі і котеджі, то актуальні пропозиції розміщені на DOM.RIA. Завдяки програмі перевірених оголошень можна вибрати підходящий об’єкт, вивчений інспектором, який все задокументував і сфотографував панорамною камерою. Завдяки тому що на сайті розміщується тільки свіжа і перевірена інформація DOM.RIA став №1 серед конкурентів на ринку.

Документи, що подаються заявником

Щоб зареєструвати дачний будинок, потрібно подати до нотаріальної контори або реєстратору документи з наступного переліку:

  • Декларація та сертифікат введення об’єкта в експлуатацію. Даний документ не актуальний якщо для оформлення дачі використовується декларація, вилучена з електронного реєстру. У даній ситуації просто вказується номер, присвоєний при реєстрації.
  • Технічна документація на будову, видана БТІ або фахівцем, що має право проводити технічну інвентаризацію нерухомого майна. Така можливість з’явилася після внесення поправок в чинний Житловий кодекс в 2016 році.
  • Документи, що засвідчують право розпоряджатися землею, на якій знаходиться будинок. Як альтернатива використовується виписка з адресного реєстру, що підтверджує присвоєння об’єкту поштової адреси.
  • Договір пайового розподілу, якщо об’єктом володіє кілька співвласників.
  • Договір, підписаний садівничим товариствам, якщо будинок зводився спільними зусиллями дачника і кооперативу.
  • Довідка, що підтверджує членство заявника в дачному товаристві. Платіжки, що засвідчують відсутність боргів по пайовому внеску.

Оформлення будівлі, зведеної до 1992 року

Розглядаючи будівлі в дачних кооперативах, зведених до 1992 року, варто згадати про спрощені правила реєстрації. Це має на увазі менший пакет документів, який складається з:

  • техпаспорта на об’єкт нерухомого майна;
  • виписки про присвоєння поштової адреси.

Якщо будівля зведена на земельному наділі, який зареєстрований в Єдиному реєстрі речових прав адресна виписка замінюється кадастровим номером дачної ділянки.

Для певних домоволодінь замість виписки про присвоєння адреси та технічного паспорта реєстратору надаються такі папери:

  • Документація, що підтверджує виникнення майнових прав або користування земельним наділом. Це може бути рішення місцевих виконавчих органів, що підтверджують виділення дачної ділянки під будівництво.
  • Погосподарська книга, а точніше виписка з неї затребувана в органах місцевого самоврядування.
  • Довідка, видана кооперативом про членство заявника в садівничому товаристві.
  • Платіжки, що підтверджують відсутність боргів перед дачним кооперативом.

Сьогодні кожен бажаючий може зареєструвати дачний будинок, побудований без дозвільної документації. Також можлива постійна реєстрація мешканців. Головне підготувати всі необхідні документи для подання державному реєстратору.

Comments

.,.,.,.