ТОП-10 альтернативних гуртів Рівненщини

Музична карта Рівненщини різноманітна: панк, рок, метал, поп тощо. Альтернативний напрям музики потроху відходить в сторону. На їхньому фоні, крок за кроком, з’являються сучасна музика, виконавці якої вправно видозмінюють добре забуте старе в сучасно оброблене нове. Далі розповідає “rivne-trend.in.ua“.

1. “Аcloneofmyown” (ACOMO) 

"

Рівненські прихильники “Футурами”, які в 2005-му році назвали групу за однією із серій мультсеріалу. У 2012-му стали представляти бренд Macbeth Footwear в Україні, який, до речі, створив колишній лідер американської панк-групи Blink 182 Томом Де Лонгом. За 11 років світ побачив чотири міні-альбоми і три повноцінних: The Room (2007), acloneofmyown (2009), X (2015). Після релізу останнього альбому  ACOMO тимчасово припинили свою діяльність. Весь цей період натхненником групи був Льоха Казанцев із рівненської панк-команди “Брем Стокер”. 

Напрям музики

Пост-рокові нотки ранніх релізів відобразилися у відточену до дрібниць альтернативу на пізніх. Крім цього, музика ACOMO може звучати як інді-рок, ламаючи ритм просто посередині композиції. 

2. “Брем Стокер” 

"

Старожили панк-напрямку Рівного, які об’єдналися ще у 1996 році. Протягом 20-ти років в гурті часто змінювалися учасники, проте незмінним лідером групи був вокаліст і гітарист “Льоха” Казанцев. Перший альбом “Не дала” гурт випустив в 2004 році і з того часу створилося 16 студійників. Група організувала власну студію INDIUK Records, де записує як себе, так і інших музикантів нашого міста і не тільки. Наприкінці серпня 2016 “Брем Стокер” оголосили, що виступ на Zaxidfest буде останнім. В якості прощального подарунки своїм фанатам вони випустили ще один повноцінний альбом. Далі – кожен пішов своєю дорогою. 

Напрям музики

Справжній панк без жодного натяку на поп. Звісно ж, тут не обходиться без брутального чоловічого гумору. Крім цього, музиканти беруться за висвітлення соціальних проблем, наприклад погані звички чи залежності від гаджетів. 

3. “Ворст” 

"

У 2011 році Ігор “М’яч Дредбол” Панчук залишив хардкорну формацію “Мій батько п’є” та організував власну групу. Перша його назва була “Хворс”, але з юридичних причин стала “Ворст”. У 2014 році виходить перший альбом “Але…” на якому відзначилися товариші по сцені: “Брем Стокер”, група “Шрі-Ланка”, Колос із “Фіолету”, “Механічний апельсин”, Сашко Положинський. Сам лідер гурту відомий як шоу-мен, ведучий українських фестивалів “Zaxid”, “Respublica”, “Бандерштат” і “Файне місто”, а також як автор популярного відеоблогу про музику. 

Напрям музики

“Ворст” наслідують ню-метал та репкор, поєднуючи важкі рифи з діджейськими скретчами, а вокал – з речетативом. 

4. “Goodbye earth” 

"

“Неспіваючі” рівняни (як вони самі себе називали) створюють інструментальну музику з 2013-го року. У перший же рік існування Goodbye Earth розродилися аж двома ЕР: The Day та Dreams Of A Huge Whale. Міні-альбоми “Bliss” з’явився у 2015 році після того, як група переїхала в Київ. Парадокс: рівнян крутять на американському та британському радіо, але вперто не хочуть бачити організатори українських фестивалів. 

Напрям музики 

Спокійний панк-рок за мат-роковим напрямком. Струни повільно долають ритмічну стратосферу, а коли потрапляють у невагомість – утворюється тужлива істерика за тим, чого вже ніколи не буде. 

5. “Cold comfort” 

"

Музиканти не звикли гучно про себе розповідати (мабуть від цього така назва). Це дует двох Алексів (один – вокал і гітара, інший – барабани і сенти). Вони об’єдналися у 2012-му для створення “холодної” та “пасмурної” атмосфери у музичному світі. Група має декілька міні-релізів та повноцінний альбом. 

Напрям музики 

“Cold comfort” грають олдскульний пост-панк. 

6. “Merva” 

"

Група утворилася у 2004 році на рештках “Ейфорії”. Через рік вони переїздить до Києва, де починають грати на різноманітних майданчиках та стають призерами фестивалів “Перлини сезону” та “Global Battle Of The Bands”. Проте, через постійні суперечки з продюсером команда, невдовзі, повертається в Рівне. У 2009-му вони випустили альбом Bardo. 

Напрям музики 

Merva поєднує метал та емо-рок, встигаючи вклинювати у свою музику українські інструменти, наприклад сопілка чи дримба. 

7.”Night dew call” 

"

Дует розпочав свою діяльність у 2012-му році. Проте, невдовзі, Дмитро Васковець переїхав в Одесу, а Влад Зарічнюк – до столиці. Обидва музиканти у групі і співають, і грають на гітарі. У 2016 році гурт відновив свою роботу в дистанційному форматі, презентував новорічну пісню Shchedyk і два треки навесні (Some day, Citizen). 

Напрям музики 

Пост-панк, проте в дуже теплих інтонаціях dream pop. “Музика для спальні” – саме так часто називають їхній стиль музики. 

8. “OT Vinta” 

"

“OT Vinta” – самий популярный гурт-флагман українського рокабілі, який з’явився у 1993 році в Рівному. Команда залишалася б місцевою зіркою, якщо б не альбом “Дриґтиндимба”. З того часу група випустила ще п’ять альбомів, об’їздили майже всю Україну та Європу, засвітилися на музичному каналі М1. У 2016 році найбільш помітною і водночас неприємною подією у їхньому житті стала заборона їхніх виступів у Польщі через мітинг, який організував ультрас на одному з концертів групи у Перемишлі. Лідер гурту Юрій Журавель відомий як художник та ілюстратор. 

Напрям музики 

Рок у поєднанні з українським фольклором. Ще їхню музику називають “украбілі”. Неодмінно кожен рівнянин чув хоча б один раз “накурила баба журавля”. Групі вдалося вивести цей жанр на комерційний рівень і зайняти місце корифеїв українського рокабілі поряд з Mad Heads. 

9. “Selma” 

Група утворилася у 2009 році в Рівному, вони співпрацюють переважно з іноземними командами. Станом на 2016 рік ЕР self-titled (2010), спліт Eyes Of Amphibian (2012) із командою IO APREO із російської Самари, а також міні-реліз Phoenix (2015).

Напрям музики 

Пост-метал, в якому інколи з’являються інструментальні мотиви саксофону чи волинки. Розпізнати слова у піснях досить важко. 

10. “FarInHate” 

"

Створена у 2008 році група використовує в своїй назві гру слів: “Far In Hate” («далекі в ненависті»), і знаходити співзвуччя з температурною шкалою (а тому і з твором Рея Бредбері). Останнім часом група рідко з’являються на публіці. Виступають хіба що на “Бандерштаті”. 

Напрям музики 

Постапокаліптичний ню-метал про те, що завжди потрібно підтримувати один одного. 

Comments