Морозилка працює, а холодильник не охолоджує – причини поломки

Хороший та місткий холодильник – важливе придбання для будь-якої родини. Сьогодні у продажу представлені різноманітні моделі із широким функціоналом. В інтернет-магазині Цитрус ціна на холодильник стартує від п’яти тисяч гривень за однокамерні моделі. Якщо вам потрібен холодильник для великого будинку, зверніть увагу на двокамерні зразки із загальним об’ємом понад 300 літрів і висотою під два метри. Популярні й дводверні варіанти Side-by-Side з генератором льоду та бічним розміщенням морозильної камери.

Проте в процесі експлуатації покупці можуть стикатися з різними проблемами. Вони зумовлені, зокрема, і частими відключеннями світла. Одна з найпоширеніших несправностей холодильник не охолоджує, при цьому морозилка працює нормально. З чим це може бути пов’язане і чи є можливість виправити ситуацію власними силами?

Холодильники з крапельною системою

1-компресорні

Якщо ви побачили, що морозильна камера працює, а холодильник ні, причини можуть бути такими:

  • витікає фреон – його обсягу вистачає для підтримки низьких температур у морозилці, а в холодильній камері температура поступово підвищується;
  • засмічення капілярної трубки – компресор працює на повну потужність, але через засмічення порушується циркуляція холодоагенту в одноконтурній системі;
  • компресор виробляє свій ресурс і може забезпечити нормальний цикл, його потужності бракує для підтримки стабільно низької температури.

2-компресорні холодильники з крапельною системою

Тут для кожної камери передбачений окремий контур охолодження. Відповідно холодильник може не морозити, а морозилка працювати нормально з таких причин: засмічення крапельних трубок, витік фреону, несправності одного з компресорів. Цілком можлива і зворотна ситуація – морозилка не працює, а в холодильній камері підтримується стабільна температура.

Холодильники Frost Free та No Frost

Якщо холодильник не працює, а морозилка охолоджує в моделях із сухим заморожуванням, причини несправності можуть бути наступними:

  1. Засмічення дренажних отворів з утворенням льоду;
  2. Утворення льоду, яка блокує вентиляційні канали;
  3. Лід на випарнику, при цьому вентилятор починає сильно гудіти;
  4. Засори капілярних трубок;
  5. Непрацюючі вентилятори, вихід із ладу одного з компресорів.

Способи вирішення проблеми

Якщо не холодить холодильник, а морозилка функціонує нормально, перше, що потрібно зробити – розморожування. Можливо, після її завершення лід, що блокує капілярні трубки та вентиляційні канали, розтане. Особливу увагу необхідно приділити очищенню дренажних та вентиляційних отворів.

Але, як показує практика, повне розморожування не завжди допомагає. Поломка може бути пов’язана зі стрибками напруги в мережі та частими відключеннями світла, які негативно впливають на роботу компресора. Також розморожування не приведе до потрібного результату при витіканні фреону. У такому разі оптимальне вирішення проблеми – звернення до фахівців для діагностики та ремонту.

Comments

.,.,.,.