В Радивилові жінки організували “творчий заміс”

Основними «інгредієнтами» у цьому незвичайному творчому заході були натхтнення, творчість, таланти та щирістьмайстринь, пише rivne-trend.in.ua.

«Радивилівський заміс» – це перший в регіоні етнічний фестиваль народно-ужиткового мистецтва, що цьогоріч відбувався у міському Будинку культури. Захід проводили завдяки грантовій програмі реалізації від Українського культурного фонду в рамках спеціального проекту об’єднання майстрів різних жанрів рукоділля.

Тож з традиціями місцевих умільців знайомили усіх охочих гостей та навіть школярів. Зокрема, дітям проводили пізнавальні презентації та виставки у школах, а потім виставки та майстер-класи унікальних ремесл проводили у міському будинку культури.

Серед гостей та майстрів фесту працювали – місцева майстриня Ольга Круглик (виготоляє кераміку), Валентина Ківельова (виготовляє вироби у техніці валяння з вовни), Ганна Соболевська (виготовляє прикраси ручної роботи), Олена Мельничук (виготовляє унікальні ляльки-мотанки). Крім того, на виставці працювали майстрині з Рівного та Львівської області: Леся Демчук – майстриня вишивки «мережка», Ніна Безпята – власноруч виготовляє повстяні вироби, Віра Олеш – майстриня з хусткування, Надія Гнат – виготовляє  етнокорали та Віктор Андрощук – гончар.

Тож, цілий день жінки проводили майстер-класи та виставки, до яких запрошували активно долучатися усіх охочих.  Запальний дух фестивалю підтримав флешмоб за участю аматорських колективів Радивилівського міського Будинку культури – зразкового дитячого ансамблю «Калейдоскоп» та «Соул Арт». 

А після практичної частини відбулась лекція на тему «Традиції народного мистецтва Рівненщини у творах молодих митців», яку провела Ірина Локшук, старший викладач кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Рівненського державного гуманітарного університету.

 

Comments

.,.,.,.