Як в Рівному відзначили 206-ту річницю від Дня народження Тараса Шевченка

Якщо запитати у будь-якого жителя нашого міста з чим у нього асоціюється початок березня, у відповідь, звісно ж, почуємо, 8 Березня – Міжнародний жіночий день. Проте, більша половина рівнян все ж відповідають, що березень – це шевченківська пора. Далі розповідає «rivne-trend.in.ua».

Традиційно, з приходом весни, рівняни вшановують пам`ять сина України, генія пера та пензлика, людини, яка все своє життя боролася за незалежність нашої держави – Тараса Григоровича Шевченка.

У Рівному з нагоди 206-ї річниці від дня народження Шевченка відбувалися естафети, виставки та челенджі у соціальних мережах.

Заходи до річниці від дня народження Т.Г.Шевченка

3 березня була передача Шевченківської естафети «Дорогами поета на Рівненщині» протяжністю від Острозького до Гощанського районів.

Згадаємо, що дана естафета почала функціонувати з 1989 року. Її основоположником стала Рівненська обласна організація Національної спілки письменників України. Вона проходить виключно у тих районах, де в 1846 році ступала нога Великого Кобзаря – Радивилівському, Дубенському, Здолбунівському, Острозькому, Гощанському та Корецькому.

У п`ятницю, 6 березня, у Рівному стартувала пересувна виставка «Шевченківські мотиви». Дане дійство проходило в обласному академічному українсько музично-драматичному театрі. Також у стінах театру відбувалися урочистості за участю владної верхівки міста та області, представників освіти, науки, культури, релігійних організацій та громади.

Управління культури і туризму Рівненської ОДА організували челендж #мійКобзар у соціальній мережі Фейсбук. Всі охочі могли поділитися будь-якою інформацією, яка мала відношення до життя та творчості Шевченка. П`ять активних дописувачів отримали подарунок у вигляді запрошення на поетичну містерію «Та не однаково мені…».

Здивував громадськість цікавим пісенно-поетичним флешмобом «Обніміться ж, брати мої» відділ культури, молоді та спорту Гощанської РДА. Естафету за допомогою соціальних мереж вже передали відділу культури Чорноморського МВК Одеської області та Союзу Українців Підляшшя республіки Польща.

Урочисті події на майдані незалежності

"

9 березня, об 11 годині, у центрі міста Рівне відбулося урочисте покладання квітів до пам`ятника Тарасу Григоровичу Шевченку. Аби гідно вшанувати пам`ять Генія України, на майдані Незалежності  зібралися представники обласної та міської влади, трудових колективів, громадських організацій, духовенство, школярі та студенти. Під час цього дійства лунали відомі вірші та пісні Тараса Шевченка.

Також у всіх навчально-освітніх закладах та бібліотеках міста і області відбувалися тематичні виставки та читання, присвячені геніальному митцю.

До слова, Тарас Григорович Шевченко народився 9-го березня 1814-го року. Його шлях був тернистим та тяжким – від кріпака до Генія української нації.

За всю історію України неодноразово змінювалися політичні устрої, відбувалося зародження та руйнація імперій, закінчувалися війни, проте поетична та художня спадщина Шевченка і досі залишається актуальною в наш час.

Comments

.,.,.,.