Шедеври відомого скульптора з Рівненщини прикрашають храми Риму та Варшави

День 12 грудня відомий як день народження відомого скульптора Томаша-Оскара Сосновського. Йому було б 207 років, пише rivne-trend.in.ua.

Скульптор Сосновський є вихідцем з Острозької області. Шедеври цього майстра стали окрасою величних храмів та пізнавальних музеїв Риму, Варшави, Кракова, Острога, Рівного.

Томаш-Оскар Сосновський був академіком 24 художніх академій світу, був академіком скульптури римської Академії св. Луки, останні роки життя був почесним ректором даного навчального закладу.

В музеї м. Рівне руці таланту приписують 8 скульптур, які він творив з білого мармуру, мешканці Острога впевнені, що в стінах їхнього музею перебувають чотири роботи митця. Насправді, в нашому місті можна побачити тільки одну роботу, а в Острозі – три.

У скульптора була своя творча манера завершального етапу своїх робіт. На фінішній прямій він надавав витвору мистецтва матовий блиск поверхні. Всі інші скульптури, які перебувають у стінах наших музеїв, мають глянцеву поверхню та відсутній підпис автора. Деколи митець витесував краплину води, яка витікала із драпувань зображених.

Comments

.,.,.,.