Станіслав Лозовський: біографія та досягнення рівненського актора

Станіславський – саме так називають відомого молодого рівненського актора Станіслава Лозовського. Не тільки за співзвучність імен, а й за те, що відомий вислів «жити в мистецтві і жити мистецтвом у собі» завжди поруч з актором. А ще, за його неймовірне захоплення та відданість рідному театру, розповідає “rivne-trend.in.ua“.

Колеги часто називають його людиною-оркестром. Станіслав Лозовський багатогранна особистість: актор, режисер, композитор, танцюрист, хореограф, майстер ходьби на ходулях, геній лялькової справи. Його тричі номіновували на «Кращого актора сезона». Сам себе, Станіслав називає по-простому – Тетропланетянин.

Трішки біографії

Станіслав Лозовський народився у 1981 році. Хлопець зростав у акторській сім’ї, тобто з малечку перебував на кулісами театральної сцени. Малим, часто, проникав у звукорежисерські рубки, в оркестрові ями, одним словом – в найпотаємніші місця театру. Ніхто з його оточення не сумнівався, що він стане актором. У юному віці Станіслав стає до роботи над виставою «Білосніжка та семеро гномів» граючи на барабанах.

У 2003 році закінчив навчання у Рівненському державному інституті культури. Свою творчу кар’єру розпочав у театрі ляльок, виконуючи різні ролі. У Рівненському драматичному театрі його можна бачити з 2003 року.

1

Творчий шлях у театрі

Серед всіх своїх театральних образів є один, який став його візитівкою та бойовим хрещенням актора. Звісно, це роль Ераста з вистави «Суперники» М. Манохіна. Саме вона стала приводом для створення фан-клубу актора прекрасними рівнянками. За роль Ераста Станіслава Лозовського на театральному фестивалі, що проходив у Івано-Франківську, нагородили за неперевершений акторський дебют.

Інші ролі актора: Панорамник – «Сорочинський ярмарок» М.Гоголя; Стафф — «Солодкоголосий птах юності» Т.Уільямса; Колька – «Одкровення від Івана» А.Крима; Антон — «Пошились у дурні» М.Кропивницького, Олексій — «Дуже проста історія» М.Ладо; Фабіано — «Марія Тюдор» В.Гюго; Єпіходов – «Вишневий сад» А.Чехова; Гарорльд – «Любов по-американськи».

4

Найулюбленіша роль актора – Пек у виставі «Сон літньої ночі» В. Шекспіра. Саме в цій постанові Станіслав проявив всі свої танцювальні вміння, які здобув у колективі «Лайт».

Особливою для актора є роль, яка принесла чималий досвід – Тиміш Хмельницький «Берестечко» за Ліною Костенко.

Роль Гелікона з «Калігули» А. Камю принесла актору визнання та популярність на VІІІ Міжнародному театральному фестивалі «Класика сьогодні» у номінації «Кращий молодий актор». До речі, саме в цій постановці Станіслав Лозовський працює в парі зі своєю собакою – вівчаркою Каєю.

2010-й рік – це рік дебюту Станіслава як режисера. Він приймав участь у створенні казки «Чарівні пиріжки Червоної шапочки». А згодом –« Надобранічказки». Він наділений прекрасними хореографічний та вокальними даними.

Хобі – читання книг, спілкування з своїми дітьми, випікання паски, варіння аджики та варення, журналістика.

До речі, так як Станіслав Лозовський був барабанщиком у відомому рівненському гурті «OT Vinta», він не зупиняється на досягнутому і активно освоює гру на нових для нього музичних інструментах, а саме волинка та укулеле.

У вільний від роботи час, а нього його не так багато, працює ведучим, диктором, бере участь у зйомках телепрограм на телеканалі СТБ, дає майстер-класи всім охочим та просто кайфує від життя.

З 2015 року – Заслужений артист України.

Творчий шлях в кіно

«Гетьман»

В історичному фільмі про войовничого Богдана Хмельницького «Гетьман» Станіслав Лозовський виконав роль гетьманського сина Тимоша.

3

До речі, як зазначалося вище, він не вперше виконував цю роль. Молодшого Хмельницького актор грав у виставі «Берестечко» за Ліною Костенко у нашому рідному Рівненському облмуздрамтеатрі.

Знімальні майданчики були у Львові, Олеському, Золочівському, Свіржському замках, у Львівському будинку вчених та в Києві, на кіностудії О. Довженка.

Станіславу довелося вдосконалити свої навички їзди галопом на коні, володіти зброєю, вільно почувати себе в кадрі і витримувати переїзди з однієї локації на іншу. А ще, молодий актор пішов на жертви заради цієї ролі – змінити зачіску.

Не може не тішити той факт, що фільм «Гетьман» є цілком і повністю українським продуктом.

«Захар Беркут»

4

Станіслав Лозовський виконав роль розвідника і слідопита

Сокола в українсько- американському фільмі, який знятий за мотивами однойменного роману Івана Франка «Захар Беркут».

Стрічка вийшла у прокат 10 жовтня минулого року.

«Захар Беркут» – фільм, який створили український режисер Ахтем Сеїтаблаєв та вихідець з Америки – Джон Вінн.

Стрічку знімали повністю на англійській мові, проте для українських глядачів її було продубльовано українською студією «Postmodern Postproduction» на замовлення компанії «MMD UA».

Актор журналістам 4vlada повідомив, що зйомки були захоплюючі. У нього з’явилася унікальна можливість, і свого не цуратись, і чужому научатись.

Гра в театрі і зйомки в кіно, на думку актора, відрізняються. Це як яблуко, і абрикос. І те, і те їстівне, але дуже різне. Якщо в театрі репетиції спектаклю тривають два місяці і під час прем’єри є лише один дубль, то під час зйомок фільму репетирувати можна всього лише дві хвилини, а дублів робити багато.

Станіслав Лозовський і карантин

Під час карантину, через закриття театрів, Станіслав Лозовський став кур’єром з доставки їжі.

5

До речі, це не перший його підробіток і в минулому він шукав себе у багатьох професія, будучи вже актором.

Він будував один день театр пива у Львові, працював рік прибиральником на взуттєвій фабриці, офіціантом, вантажником, аніматором і плитковкладальником, помічником оператора, композитором, водієм, музикантом і доглядачем за тваринами.

Актор цього зовсім не соромиться, а навпаки вважає, що такий досвід тільки допоможе йому без жодних труднощів перевтілюватися у нові образи.

Робота кур’єра – це прекрасна можливість їздити по місту і водночас мріяти про нові ролі: у житті та на сцені.

Comments