Як вибрати роликові ковзани для дитини?

Отже, ви вирішили купити своєму чаду роликові ковзани. І ви – великий молодець, якщо зайшли в першу чергу почуття інформацію про майбутню покупку, а не кинулися відразу на найближчий ринок.

Якщо ви купуєте роликові ковзани для дитини, то, швидше за все, вас цікавлять не спеціалізовані, а звичайні дитячі ковзани. Хоча, звичайно, це залежить від віку дитини і від того, чи збирається вона просто кататися або буде займатися якимись видами спорту на роликах.

До спеціалізованих ковзанів відносяться ролики: для слалому, фріскейта, хокею, агресивні, швидкісні, позашляхові.

Але ми будемо виходити з того, що ваші син або дочка хочуть просто кататися на роликах заради задоволення.

Якість

Перше правило: купуйте тільки в спеціалізованому магазині. Ніяких гіпермаркетів, де продається все: від нижньої білизни до оселедця, і вже тим більше – ніяких ринків! Вам важливо купити якісні ролики, у яких буде сертифікат, і за якими буде стояти відповідальність виробника.

Чому важлива якість? Уявіть, що ви зекономили і купили досить дешевий товар, який зовні нагадує роликові ковзани. Повірте, це тільки зовні! Така покупка загрожує тим, що і дитя, і ви розчаруєтеся в катанні. Може статися, що вже через п’ятнадцять хвилин катання ваше чадо заволає, що натерли ноги, що йому тисне. Плюс малюк буде постійно спотикатися, а не котитися. І справа не в тому, що у нього «ноги криві», а в неякісних колесах і дешевих підшипниках. Так само через низьку якість коліс і підшипників «ролики» можуть деренчати, і перший виїзд загрожує вам головним болем в прямому сенсі слова. І малоймовірно, що ви і ваша дитина захочете повторити цей досвід.

Так що в наявності вигода від покупки якісного товару.

Виробники, які вас не розчарують: Powerslide, Seba, K2, Rollerblade, Fila, Roces.

Особливості

Правило друге: хороші дитячі ролики бувають розсувними. Це дуже вигідно! Ролики в такому випадку «ростуть» разом з ногою свого господаря (господині) і служать вірою і правдою 2-3 сезони активного катання, повністю відпрацьовуючи свою ціну.

Примірка

Правило третє: купуйте роликові ковзани для дитини тільки разом з нею. Купити таку річ на око не вийде. Краще виділити час для спільного походу в магазин, ніж потім витрачати його на біганину з обміном товару. Адже у кожної людини свої особливості стопи: ширина, довжина, «кісточка», підйом, і тільки примірка на майбутньому власнику допоможе зробити максимально вигідну покупку.

Правило четверте: ролики потрібно правильно приміряти. Тут важливо не поспішати! Для примірки роликів час має значення. Хороші роликові ковзани оснащені спеціальною функцією – термоформовка внутрішника (поцікавтеся у продавця, чи є така функція у вибраній вами пари). Це здатність середини ролика приймати форму ноги. Для того щоб це відбулося, нога повинна перебувати в ролику не менше 15 хвилин. А краще – більше. Висновок про те, зручно нозі в даному черевику, слід робити після закінчення цього часу.

Приміряти ролики потрібно на шкарпетки з синтетики (і кататися потім саме в таких). Бавовняні або вовняні не підходять, оскільки не відводять вологу, а значить, нога буде потіти і ковзати всередині черевика. А це веде до стертих ніг. Допускається використання махрових шкарпеток. Це особливо актуально, якщо на вулиці ще не дуже тепло, а кататися хочеться, і якщо розмір ковзанів трохи завеликий.

Правило п’яте: в роликах, в яких буде кататися ваша дитина, її п’ята повинна бути щільно зафіксована. П’яту потрібно щільно притиснути до задника і в такому стані зашнуровувати, щоб при катанні п’ята не ковзала в черевику. Перевірте ще на етапі примірки, чи фіксує конкретно ця модель п’яту вашої дитини або краще вибрати іншу.

Підказка для батьків маленьких дітей, які ще самі не можуть сказати, чи зручно їм, чи відчуває п’ята задник черевика: якщо ноги дитини в зашнурованих роликових ковзанах не косять всередину і не розвалюються назовні – черевики підібрані правильно.

Перевірка

Правило шосте: кататися в щойно куплених роликових ковзанах можна! Нові ролики слід принести додому, де ще раз докладно поміряти, дати щасливому володареві ковзанів походити або посидіти в них (добре б 30-60 хвилин). Якщо після цього не надійде ніяких скарг, то ви точно купили правильні ролики саме для вашої дитини.

Дотримуючись цих простих правил, ви купите ролики, які прослужать багато років і доставлять масу задоволення і користі від катання!

Comments

.,.,.,.