Джаз, авангардна музика, проекти фолькового та рокового формату, неймовірне, багатогранне шоу з оркестрових, вокальних та естрадно-балетних номерів. Всі ці слова поєдналися у симфонічному рок-оркестрі “BREVIS”, який запрошують на всі визначні події в Рівному та великих міст України, а також на Міжнародні фестивалі і конкурси. Далі розповідає “rivne-trend.in.ua“.
“BREVIS” створив Геннадій Фіськов разом зі своїми товаришами-однодумцями у 2014-му році. Через три роки творчий колектив отримав звання “народного”.
У 2018-му році керівник та диригент рок-оркестру отримав звання “Заслужений працівник культури і мистецтва України”.
16 років тому це був перший рок-оркестр в Західній Україні. Зараз “BREVIS” – понад 400 гастрольних виступів як в Україні, так і за її межами.
Репертуар – хіти світових рок-гуртів та виконавців Nazareth, Scorpions, Deep Purple, Metallica, Queen, Pink Floyd, Depeche Mode, Led Zeppelin, Bon Jovi, Europa, Michael Jackson, Robbie Williams у новому аранжуванні. А ще аранжування на пісні рівненських груп Farinhate, Mangust, Мерва, ОТ Vinta, Чорні Черешні, М’яч Дредбол та луцьких гуртів Фіолет, Ріплей.
Значна увага приділяється світловим та сценічним ефектам.
Ідея створення гурту
Все почалося із замовлень з Польщі. Геннадій Фіськов привіз до Рівного музиканта з Польщі Войтека Мрозека. Вони зробили на базі філармонії спільний проект “Танці світу” і “Вівальді Golden jazz”. Після цього у польського музиканта виникло бажання плідно співпрацювати з Фіськовим, а отже і везти творчий оркестр у Польщу на деякі музичні проекти. Так і виникла ідея створити власний колектив, який ні до кого не буде мати прив’язку. Виступи у Польщі – це була колосальна школа як менеджерська, так і музична. Після того як в Україні почалася криза, стало важче виїжджати закордон, Геннадій Фіськов разом зі своїми товаришами-однодумцями вирішили зробити щось своє і, нарешті, показати себе у рідному місті Рівне. Адже на той момент в Рівному ніхто і не здогадувався про існування такого рок-оркестру.
Першим їхнім проектом був джазовий – “Колір ночі”. Вони зіграли його разом з Русланом Кравчуком (труба). Після того керівник колективу зайнявся пошуком тенорів. В рок-оркестрі співав Микола Бобрик, а згодом і “Лісова пісня”.
Найбільш успішною була, подарована Геннадію Фіськову, партитура “Богемська рапсодія”, з якої і зародилися “Рок-легенди”. Саме з цим проектом рок-оркестр “BREVIS” вперше виступив в драмтеатрі. Саме там про них дізналися рівняни.
Організація всіх виступів
Об’ємну роботу щодо організації виступів рок-оркестру “BREVIS” робить менеджер гурту Юрій Юхніч. Геннадій Фіськов колись намагався займатися і менеджментом, і музикою. Але вчасно зрозумів, що для організаторські роботи має бути окрема людина. Адже організувати виступ оркестру не легко: велика кількість людей, дуже багато різного обладнання. За словами Фіськова, одне – коли запрошують, і зовсім інше – коли ти організовуєш виступ сам: реклама, афіші, продаж квитків, постійний стрес.
Кризовий період в творчості
Коли оркестру було всього п’ять років, квитки на їхні концерти в інших містах України розкупляли за два тижні до прем’єри. Наразі ситуація трішки змінилася, але усі учасники колективу не опускають руки. Також в рок-оркестру з’явилися конкуренти. Але це здебільшого не кризисный момент, а мотивація до ще більшої праці.
За словами керівника рок-оркестру, кризою можна назвати початок війни в Україні. Вони не грали в пік тих плачевних і важких подій в країні. Грати в такий важкий період було просто аморально. І це заслуговує на оплески. В той час вони не сиділи склавши руки – писали новий матеріал, бо чітко усвідомлювати, що настане той час, коли можна буде вийти на сцену.
Казусні випадки
Це сталося шість років тому в театрі Тернополя. Під час їхнього виступу тричі вимикалося світло, проте жодного разу Геннадій Фіськов не зупинив оркестр. Публіка була просто в шоці, тому що кожний інструмент підключений, і мало того, що грають музыканты, так ще й співає вокаліст. Світло вимикається – а вони і далі продовжують грати. Глядачі підтримували всіх учасників колективу гучними оплесками.
Також, був ще один казусний випадок на виступі з Onuka, а саме зникнення звуку у вушному моніторі. Вони в ході виступу, не поставивши його на паузу, вирішували цю ситуацію.
Проекти з іншими гуртами та виконавцями
Геннадій Фіськов зробив аранжування на пісні рівненських гуртів Farinhate, Mangust, Мерва, ОТ Vinta, Чорні Черешні, М’яч Дредбол та луцьких гуртів – Фіолет, Ріплей. Вони зробили проект “Музика проти війни” на два міста – Рівне і Луцьк. Проект був дуже вдалим.
Регіон України, де жодного разу не зіграв колектив – Схід. Мав бути тур, починаючи з Центру і до самого Сходу, але зіграти так і не вийшло. Тому поки вони грають по Західній Україні та в Києві.
На початку березня 2017-го року вони презентували абсолютно новий проект “Рок-легенди Ukraine”. Це антологія української музики, такий собі історичний зріз.
Рок-Легенди – це справжній симбіоз мистецтва, проявом якого стало органічне поєднання роботи симфонічного оркестру, рок-музикантів та талановитих вокалістів.
Rock DJ Party – запальне музичне дійство, поєднання симфонічного оркестру та DJ, незабутнє симфонічне та електронне звучання всесвітньо відомих виконавців – Armin van Buuren, Paul van Dyk, Tiësto, Loreen, John Newman та багато інших!
Romantic Collection – неймовірно романтична програма для закоханих, в якій представлені A.Vivaldi, Bryan Adams, Phantomof the Opera, Soulsavers, Muse, Bee Gees, Boney M, Eminem, Depeche Mode, Sting, Beatles, Scorpions, Guns-n-Roses, Gary Moore, Queen!
Репертуар колективу – це справжній ексклюзив, тому кожен концерт симфонічного рок-оркестру “BREVIS” проходить з великим успіхом.
Потрібно обов’язково побувати у них на концерті, відчути ритм і злагоджене звучання усіх музичних інструментів рок-оркестру. Відчути авторський стиль та хіти Фіськова, а також поспостерігати за його поведінкою, тим як він отримує задоволення на сцені, диригуючи потужним колективом рок- музикантів та вокалістів.