Через кілька днів у Рівному – безкоштовні покази фільмів про права людини

Права людини потрібно знати кожному, а також вміти їх використовувати та відстоювати в будь-яких ситуаціях, пише “rivne-trend.in.ua”.  

В нашому місті в рамках проведення шістнадцятого Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини під назвою Docudays UA рівняни матимуть змогу дізнатися трішки більше про свої права, а також гарно та з користю провести дозвілля. Так, на початок грудня у Рівному запланована ціла низка показів документального кіно про права людини, які відвідати можна безкоштовно.  

До уваги рівнян – добірка фільмів про права людини, які в ці дні можна буде переглянути в нашому місті. Покази триватимуть впродовж кількох днів, з 2 по 5 грудня.  

Фільм “Навмисна смерть” 

кіно

Ви задумувалися коли-небудь про пагубний вплив сучасних гаджетів на наше життя, здоров’я, зрештою, про їхній вплив на навколишнє середовище? Ні? Тоді настав час подумати про те, що ж ми робимо зі своїм життям і яку планету залишимо по собі для своїх наступників. 

Кількість гаджетів невпинно зростає і вже в кожній домівці є по декілька персональних комп’ютерів, смартфонів та багатьох інших гаджетів, без яких, здавалося, уявити наше життя неможливо. Аж дивно – а як до цього люди жили без всіх цих речей? 

Здавалося, ну в чому тут шукати мінуси? Прогрес же ж, активний цілеспрямований поступ нашого людства просто шалений, а життя робиться все більш комфортним та зручним з кожним новим днем. Однак вся ця історія має і погану сторону, якої також варто остерігатися усім. Розслідувати так звану “чорну сторону” розвитку комп’ютерних технологій взялася режисерка Сью Вільямс, яка вирішує вивести глядача за лаштунки електронної індустрії і показати, що навіть найдрібніші гаджети, без яких ми не уявляємо життя, насправді псують як довкілля, так і наше здоров’я, а можуть мати і смертельні наслідки такого впливу.  

З’явився фільм у 2016 році. Тривалість стрічки – 73 хвилини.  

Стрічка отримала нагороду Шеффілдського кінофестивалю.  

Фільм “Без статусу. Україна” 

1

Фільм “Без статусу. Україна” – ще одна стрічка, яку в межах фестивалю матимуть змогу переглянути рівняни ось уже через декілька днів. 

Чи задумувалися ви коли-небудь про долі біженців – людей, які приїжджають до нашої країни, аби тут знайти прихисток чи притулок? Таких людей насправді є дуже багато і перед ними стоїть величезна проблема отримання статусу біженця в Україні. Стрічка “Без статусу. Україна” розповідає про історії декількох таких людей, які просто були змушені виїхати за кордон і покинути рідні землі.  

Наприклад, стрічка розповідає про долю російського біженця в Україні, який не може отримати офіційний статус і по суті є нелегалом в нас. Він – ніхто з точки зору законодавства, однак, навіть попри таку відсутність статусу, людина намагається якось жити і працювати, а ще – брати участь в діях проти російської агресії та тиску на Україну.  

Така ж нелегка доля спіткала ще одну героїню, про яку розповідає стрічка. Мова йде про втікачку з Киргизстану, яка шукає притулку для себе та для трьох дітей-підлітків. 

Це – українська стрічка, яка з’явилася лише в цьому році. Переглянути фільм має кожен, адже історії не просто захопливі, а й дуже повчальні.  

Фільм “Колір фасаду: синій” 

1

До уваги рівнян – ще одна цікава стрічка, створена Олексієм Радинським – режисером-документалістом, відомим публіцистом, стрічки якого брали участь у престижних міжнародних кінофестивалях.  

У стрічці йдеться про Флоріана Юр’єва – архітектора, художника, скрипкового майстра, теоретика та поета. Коли йому минає 90 років, він змушений опанувати для себе абсолютно нову діяльність. Справа стосується порятунку його авторського архітектурного проєкту – київської “Летючої тарілки”. Цю споруду хочуть перетворити на частину великого торгового центру. Відтак Флоріан Юр’єв просто змушений розпочати власну боротьбу за справедливість, виступаючи проти свавілля столичних забудовників. 

Серед інших стрічок талановитого українського режисера, які має переглянути кожен, – фільм “Випадок у музеї”, “Інтеграція”, “Перший епізод”, “Зсув” та багато інших, вартих уваги, стрічок.  

Фільм “Дві Надії” 

1

В рамках мандрівного фестивалю документального кіно можна буде також переглянути фільм “Дві Надії” – творіння молодої талановитої режисерки Уляни Осовської.  

У фільмі розказано про долю двох жінок – двох Надій, які мають різні життєві історії, але яких об’єднує величезна любов до пісень. Власне, співи для українців – це завжди було щось особливе, співали всюди і кожен, існували окремі традиції, пов’язані зі співами.  

Про це добре знає і береже традицію пані Надія, якій вже минуло 80 років і яка все своє свідоме життя поклала на продовження славетної традиції. До старенької приїжджають музиканти з різних куточків світу, однією з гостей пані Надії є інша Надія, яка приїжджає ненадовго до жінки і ця зустріч міняє цілковито її життя досі. 

Стрічка з’явилася тільки в цьому році.  

Фільм “Гоголь Док” 

гоголь док

Стрічку “Гоголь Док” також можна буде переглянути в рамках фестивалю документального кіно в Рівному. Режисеркою стрічки є Аліса Павловська. 

“Гоголь Док” – це така метафора, спорудження Вавилонської вежі, що має глибокий символізм – об’єднання людей заради спільної, великої мети. Такою є мета влаштувати фестиваль ГОГОЛЬФЕСТ в українській столиці, який, фактично, позбавлений державної підтримки. Тож виникає питання – бути чи не бути фестивалю взагалі? Його закриття порівнюють метафорично зі зруйнуванням Вавилонської вежі. 

Стрічка розповідає про особливе – про те, як народжується справжнє мистецтво, як проходять творчі пошуки, що таке криза творчості, а також показує життя за кулісами.  

Завдання цієї стрічки, як каже сама режисерка, це надихати людей на самореалізацію в мистецтві, на пошуки себе, на творчість тощо.  

Також в рамках фестивалю рівняни переглянуть фільм “Мій друг Дон Кіхот”, який оповідає про життя одного мрійника, який прагне створити авангардний театр на Донбасі. 

Бажаємо рівнянам приємного та цікавого перегляду! 

Comments

.,.,.,.