Цікаве про жалюзі, чого ви не знали

Жалюзі – сучасна альтернатива звичайним шторам, яка відрізняється практичністю та функціональністю, яка стала надзвичайно популярною серед рівненчан. Піку своєї популярності жалюзі зазнали саме зараз, незважаючи на те, що їх розпочали виготовляти ще у вісімнадцятому столітті у місті Філадельфія. За офіційними даними випускати жалюзі почали у серпні 1841 року, коли виріб було запатентовано американським промисловцем  Джоном Хемптоном, пише rivne-trend.in.ua.

Що стало прототипом сучасних жалюзі невідомо, так само, як і те, які жалюзі почали виготовляти першими: вертикальні чи горизонтальні. 

Легенда виникнення жалюзі

З французької мови слово “jalousie” перекладається, як ревнощі і є декілька легенд щодо їх виникнення. Одна легенда розповідає про період Відродження. Один заможний венеціанець мав надзвичайно симпатичну та молоду жінку, яку часто ревнував практично до кожного. Саме тому він вирішив постійно тримати дружину вдома. Дівчина без докорів виконувала всі його забаганки та накази, проте тривале перебування в приміщенні без світла з повністю зачиненими вікнами погано позначилося на стані здоров’я жінки. Чоловік кожного дня спостерігав за тим, як його кохана марніє та повільно помирає. Саме тоді у нього виникла ідея створити жалюзі на вікна, які пропускатимуть необхідну кількість сонячного проміння.

Подібні легенди про виникнення жалюзі походять і з Близького Сходу, де їх також використовували ревниві арабські чоловіки для того, щоб ховати своїх дружин від поглядів чоловіків із вулиці.

Світове визнання

11

Вже у двадцятому столітті жалюзі стали надзвичайно популярними по цілому світі. В Україні, та у Запоріжжі зокрема жалюзі прийшли у 90-х і їх використовували лише для облаштування офісних приміщень. Проте на той час жалюзі були доволі дорогим задоволенням, не кожен міг позволити їх придбати та встановити.

Тоді жалюзі розпочали активно виготовляти у різноманітних куточках світу: від бамбукових у Китаї та Японії, до тканинних на Сході та дерев’яних під час раннього середньовіччя.

На той час у Європі надавали перевагу жалюзі з дерева. Про це також є легенда: саме арабські завойовники показали європейцям такий спосіб використання тканинного полотна на вікнах.

Види жалюзі для вікон

Є два види жалюзі на вікна: горизонтальні та вертикальні.

Вертикальні жалюзі вважаються найбільш наближеними до сучасних. Їх розпочали виготовляти не так і давно, у штаті Канзас на підприємстві  “Sun Vertical”. 

Вертикальні жалюзі є більш стійкими та витривалими до ушкоджень та негативних зовнішніх умов. Зараз переважно їх виготовляють із товстої та міцної пластмаси та можуть монтувати не лише на вікнах, але й на дверях.

Горизонтальні, або венеціанські жалюзі виникли ще задовго до появи вертикальних. Вони теж відрізняються відмінною зносостійкістю, практичністю та функціональністю. Їх часто монтують не лише на вікна, але й на стелі та стіни у ролі міжкімнатних дверей. Горизонтальні жалюзі найчастіше виготовляють із алюмінію, тому виріб є надійним, міцним та універсальним. 

Вертикальні та горизонтальні жалюзі мають низку спільних переваг: вони відрізняються довгим терміном експлуатації, є зручними у користуванні, не потребують особливого догляду, мають стильний зовнішній вигляд та чудово виконують сонцезахисні функції без шкоди здоров’ю людини.
Саме тому серед рівнян жалюзі є не лише стильним та практичним елементом дизайну, це виріб, який значно полегшує життя людям.

Comments

.,.,.,.