Ні для кого вже не новина, що великі обсяги бурштину на Рівненщині, Волині та Житомирщині видобувають нелегально, а отже цю сировину можна придбати лише на «чорному» ринку та за космічними цінами. Це і є основною причиною малого попиту на виробництво прикрас з натурального бурштину. Далі розповідає «rivne-trend.in.ua».
Проте сьогодні є можливість виготовляти прикраси зі штучного бурштину, які за своєю ціною політикою є досить недорогими та нічим не гірші за справжні аналоги.
На виготовленні штучного бурштину можна створити домашній бізнес з незначним початковим капіталовкладенням. Загалом, підприємець може почати з 500-1000 гривень.
Як можна виготовити бурштин в домашніх умовах?
Є декілька варіантів виготовлення бурштину в домашніх умовах – можна використовувати скипидарні смолу, шелак і білу каніфоль, або ж виготовити штучний камінь за допомогою желатину.
Перший спосіб є більш простим у застосуванні. Рівнянину, який захоче цим зайнятись потрібно лише знайти жерстяну посудину і розплавити в ній скипидарну смолу. Труднощів з купівлею всіх необхідних матеріалів не повинно бути – придбати все можна в спеціалізованих інтернет-магазинах.
На старті потрібно приготувати по одній частині скипидарної смоли, білої каніфолі та дві частини шелаку. Зменшувати чи збільшувати кількість інгредієнтів не варто: надлишок скипидарної смоли зробить виріб занадто м`яким, а шелаку і каніфолі призведе до його ламкості. Яскравий та однорідний колір залежить від інтенсивності нагрівання суміші.
Далі візьміть жерстяну посудину з міцними стінками і, нагріваючи, розплавте смолу. Потім необхідно додати шелак – він з`єднається з скипидаром. Повинна вийти біла густа маса, яка невдовзі стане прозорою. Каніфоль потрібно розтопити в іншому посуді та влити отриману суміш в попередню масу, як тільки та стане прозорою. Коли суміш буде дуже рідкою, відливайте її у попередньо заготовлені форми.
Не забувайте дотримуватися усіх правил техніки безпеки при процесі варіння!
Дана маса розчиняється у спирті, але не у воді. Виготовлений «штучний» бурштин таким способом не досить міцний, тому ідеально підійде для речей не щоденного використання, наприклад для сувенірної продукції.
Другий спосіб
У другому способі передовою речовиною є желатин, який заливається у форму. Коли він повністю застигне, зверху необхідно припорошити його блискітками зі слюди золотого та жовтого кольору, а перший шар заливається другою частиною желатиною. Кількість шарів заливки залежить від об`єму форми. Коли вся маса остаточно підсохне, її потрібно покрити спеціальним розчином клею – прозорим або забарвленим у вишневий відтінок.
Що можна виготовляти зі «штучного» бурштину?
Зі штучного бурштину можна робити прекрасні браслети, кулони, намисто, сережки та інші прикраси. Для цього потрібно купити волосінь, тобто риболовну ліску, та решту матеріалів. Проте сфера його застосування набагато ширша. Деякі майстрині виготовляють з нього різноманітні фігурки, шкатулки, картини, різні панно.
Продавати таку продукцію людям можна за допомогою інтернет-магазину, соціальних мереж, viber. У такому разі прибуток буде максимальним. Іншим варіантом реалізації може бути налагодження партнерських відносин з магазином біжутерії та подарункової продукції. Тобто поставляти їм своїм вироби.
Запам`ятайте! Не варто використовувати ці два способи виготовлення штучного аналога в нечесних цілях та як вид шахрайства. Обов`язково потрібно на виробах вказувати та розповідати потенційним покупцям, що наявний «бурштин» – штучний, виготовлений вручну.
Додатковий заробіток на реалізації такої продукції може бути близько п`яти тисяч гривень на місяць.