Рівнянку Фані Оз екранізувала Наталі Портман

Американська акторка зіграла роль рівнянки Фанні Оз – матері відомого ізраїльського письменника Амоса Оза. Він у Рівному ніколи не був. Опис міста він зробив зі слів матері в Єрусалимі, куди вона невдовзі переїхала, і написав книгу “Повість про кохання і темряву”. За її мотивами і зняли фільм. Далі розповідає “rivne-trend.in.ua“.

Головна роль у кінострічці дісталася відомій американській актрисі Наталі Портман. До речі, вона за сумісництвом і режиссер, і сценарист фільму. 

"

У фільмі йдеться про душевнохвору матір письменника, яка втратила сенс життя через невтілені мрії у Ізраїлі, і загинула молодою, залишивши чоловіка і сина. Вона володіла 6-ма мовами і часто перебувала у стані депресії. Згадує Амос Оз і свого батька-поліглота, який вільно розмовляв на 16 мовах. 

Що ж до самого Рівного, то у фільмі є декілька епізодів описаних письменником зі спогадів матері. Ось один з них: її сусід по будинку на вулиці Дубенській, статний полковник, який кожної п’ятниці запрошував до себе товаришів-військових і маленька Фаня частувала їх пирогом, який пекла її матір напередодні шабату. Та раптом, він застрелився і у його кімнаті знайшли прощального листа від якоїсь дівчини. 

Про що ця кінострічка?

Ця кінострічка – це сімейна історія приватного характеру. Події фільму розгортаються на фоні історичних змін у самому Ізраїлі, які певним чином наклали слід на долю героїв. Політичного підтексту у стрічці не варто шукати. Його там немає. 

Сам письменник, коли прочитав сценарій, який написала акторка, дав дозвіл на його екранізацію. Він не приймав участі у процесі зйомки фільму. Наталі Портман могла вільно адаптувати, змінювати і скорочувати сценарій. 

До слова, його донька кілька років тому приїздила до нашого міста, де разом з представниками єврейської громади відкрила меморіальну дошку, на будинку, де проживала її бабуся Фаня. Вона навіть побувала у тій самій квартирі, де згідно опису у “Повісті про кохання і темряву”, застрелився той самий полковник. 

Амос Оз – писатель с украинскими корнями

Амос Оз – израильский романист, новеллист и эссеист, который родился 4 мая 1939 года. Он писал на иврите. Лауреат многих литературных премий, доминант на соискание Нобелевской премии в 2009 году.
Израильский писатель имеет украинское происхождение. Его мать Фанни Оз родилась и проживала некоторое время в городе Ровно, а отец Клаузнер Иегуда Ар`е – уроженец Одессы. Неудивительно, что он написал свою известную “Повесть о любви и тьме”.
Одним из крупнейших достижений писателя является то, что его роман “Мой Михаэль” попал в список ста лучших романов ХХ века. В 1997 году президент Франции Жак Ширак наградил его орденом Почетного легиона. В 2009 году в Амоса были все шансы получить Нобелевскую премию в области литературы. Однако из-за войны ее получила немецкая писательница Герта Мюллер.
Умер Амос Оз 28 декабря 2018 после длительной борьбы с раком.
Творчество: “Повесть о любви и тьме”, “Черный ящик”, “Иуда”, “Мой Михаэль”, “До самой смерти”, “Возможно, где-то еще”, “Гора злой совета”, произведения для детей “Сумхи” .

Comments